Eric Jordan

bas / Opera
 

/ Repertoár - archiv

23. 7. 2010
23. 7. 2010

Hudební vzdělání získal na losangelské Univerzity of California a New England Conservatory of Music. Pěveckou kariéru v oboru basso cantante zahájil v operních domech Spojených států severoamerických (Atlanta opera, New Orleans Opera, New York City Opera, San Francisco Opera). K jeho nejvýznamnějším jevištním kreacím patří Abimelech v opeře Samson a Dalila, Colline v Bohémě, Sparafucile v Rigolettovi, Bratr Vavřinec v Romeovi a Julii. V roce 1998 se stal finalistou pěvecké soutěže pořádané newyorskou MET. Do svého pěveckého repertoáru zahrnuje i četná koncertní vystoupení, v jejichž rámci nastudoval kupř. roli Vodníka v Rusalce či basový part ve Stabat mater A. Dvořáka.Don Giovanni - Otáčivé hlediště Český Krumlov / Eric Jordan, Janette Zsigová / foto Petr HasalDon Giovanni - Otáčivé hlediště Český Krumlov / Janette Zsigová, Eric Jordan / foto Petr HasalDon Giovanni - Otáčivé hlediště Český Krumlov / Eric Jordan, Aris Argiris / foto Petr HasalDon Giovanni  - Otáčivé hlediště Český Krumlov / Aris Argiris, Janette Zsigová, Eric Jordan / foto Petr Hasal
Eric Jordan / Z vašich ohlasů

Don Giovanni (2010) / Otáčivé hlediště, 24. 8. 2011

Režijně velmi dobře zvládnuté představení (aneb opera se dá dělat i jinak než v tradičně "sucharském" pojetí). Viděli jsme představení 21.8.2011 a musím velmi pochválit zejm. Erica Jordana (v roli Leporella), který nejenže podal nádherný pěvecký výkon, navíc však předvedl i svůj komediální talent. Herecké umění (kromě bezchybného zpěvu) předvedla i Věra Likérová (Zerlina). Bezchybný koncert předvedli i Svatopluk Sem (Don Giovanni), Fernando Portari (Don Ottavio) a David Szendiuch (Masetto). Bohužel jinak bezchybnou podívanou zkazily představitelky Donny Anny (Simona Procházková) a Donny Elvíry (Miroslava Veselá) - zvuky, které po většinu představení vyluzovaly, se ani při troše dobré vůle nemohou nazvat zpěvem a například trojzpěv s Donem Ottaviem doslova rval uši. I přesto však představení bylo krásným zážitkem.
Jana

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Jméno a příjmení:

Kontakt:

Ohlas:

Kontrola proti robotům: Součet 210 + 108 je:
© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů