NOC DIVADEL 2018

Tweetněte nás!

ŠESTÝ ROČNÍK NOCI DIVADEL PROPOJÍ DIVADLA Z ČESKÉ A SLOVENSKÉ REPUBLIKY

Třetí listopadová noc bude opět patřit Noci divadel. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což ve spojení s mnoha historickými výročí, která si připomínáme, určilo i téma letošního ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce.
Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým a netradičním způsobem v mnoha evropských zemích vždy každou třetí listopadovou sobotu a to již od roku 2008. V ČR se koná od roku 2013.

PROGRAM

10.00 / MD
Bruncvík aneb Jak lev do znaku přišel - klasické vstupné
Dobrodružné představení o odvaze, ve kterém se dozvíte nejen to, proč, dostal rytíř Bruncvík do znaku lva. / 50 minut / pro děti 4+

14-17 historická budova / JD
Doprovodný program - VSTUP VOLNÝ

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY LADÍRNY S HUDEBNÍ PRODUKCÍ
Máte jedinečnou příležitost prohlédnout si prostor, kam se obvykle nedostane nejen běžný návštěvník divadla, ale který je dodnes utajen i některým divadelním kolegům. Podíváte se na místo, kde "ladí" a zkouší orchestr opery Jihočeského divadla.
Slovem Vás provede František Řihout a Tomáš Studený, hudbou oblaží koncertní mistr violoncell Václav Žák s klavírním doprovodem Jany Urbanové.

Časy prohlídek /14.30, 15.30, 16.30/. Kapacita omezena, nutno předem rezervovat místo na emailu:vendula.kecova@jihoceskedivadlo.cz nebo na tel. 386 356 925 (POKLADNA 10-17 hod.).

VÝSTAVA DIVADELNÍCH RELIKVIÍ
STUDIO A3D /LABORATOŘ vás zve do svých útrob k návštěvě exkluzivní limitované výstavy divadelních relikvií. Speciálně pro příležitost letošní Noci divadel se nám podařilo získat a vystavit vzácné exponáty z kuchyně našich lokálních divadelních hvězd.

Vstup zdarma, pouze v (pláštích a) rukavičkách.
Prostor Studia A3D, vchod z Jirsíkovy ul, naproti KD Slavie (bývalý divadelní klub)

SWEET SIXTEEN – DIVADELNÍ EXPERIMENT S BINAURÁLNÍM ZVUKEM
Teenager Maťo vám bude vyprávět svůj příběh z 80. let komunistického Československa, kdy mu bylo sladkých 16... Mimořádný zážitek, který vás vtáhne do světa, v němž nevíte, co je reálné!

Při binaurálním nahrávání dochází k simulaci prostorového vnímání. Snímání zvuku věrně napodobuje lidské ucho a výsledek je podobný 3D efektu.

Tvůrčí tým: Veronika Poldauf Riedlbauchová, Jan Čtvrtník, Jan Píša
Tento projekt vznikl v rámci mezinárodního fóra PLATFORM Shift+.

Patnáctiminutové představení je pouze pro 1 diváka. Rezervace nutná na vendula.kecova@jihoceskedivadlo.cz nebo tel. 386 356 925 (POKLADNA 10-17 hod.).

Místnost tzv. "Minerva" v historické budově Jihočeského divadla od 14 do 17 hod.

FOTOKOUTEK S PŮJČOVNOU KOSTÝMŮ
Ve foyer divadla Vám bude k dispozici výběr kostýmů z naší divadelní půjčovny a studenti oboru fotografie ze Střední umělecko- průmyslové školy Anežky České v Čekém Krumlově s „fungl novým polaroidem“ připraveni vás v převleku na místě zvěčnit.

HUDEBNÍ PRODUKCE
Vedle divadelního baru bude k poslechu i k tanci hrát kapela McBerds. Přijďte se zrelaxovat při poslechu příjemné muziky.
14.30 -16.30 hod. / respirium vedle baru

UKÁZKY BALETU A VYSTOUPENÍ BALETNÍ ŠKOLY
Program na Studiové scéně Na Půdě bude patřit baletu: na úvod vystoupí členové baletní školy pod vedením Sergeje Škalikova a členové baletního souboru vám představí ukázku ze zbrusu nové inscenace Tramvaj do stanice Touha (premiéra 16. 11. 2018).

DÍLNY A HRA PRO DĚTI
Pro malé návštěvníky připravíme ve foyer divadla bojovou hru, divadelní dílnu nebo tvoření masek.
14 – 17 hod / foyer JD

NA POKEC
Dejte si pokec nad kávou, čajem nebo sklenkou něčeho ostřejšího se členy činoherního souboru JD.
15 – 16.30 hod / foyer JD 

 

ROZSVIŤME DEKORACII 
V sobotu 17. listopadu přesně v 17.11 vyjde průvod od historické budovy Jihočeského divadla přes Zátkovo nábřeží na Piaristické náměstí. Několik osobností veřejného života promluví ke shromážděným občanům.

 

Představení Elity – klasické vstupné / 19.30 v JD
Kdo byly společenské a politické elity v 70. letech, po roce 89 a kdo je jimi dnes? Hra vychází z autentických archivních materiálů Ústavu pro studium totalitních režimů.

Československý večírek v Jihočeském divadle – VSTUP VOLNÝ / 22.00 - 02.00
Retro afterparty laděná do 70. a 80. let s Djem a retro občerstvením.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů