Z médií
MF dnes
17. 5. 2019
Ceskatelevize.cz
Zprávičky - 30. 3. 2019
Rozhlas.cz
29. 3. 2019
Deník
27. 3. 2019
Ceskatelevize.cz
12. 1. 2019
Deník
14. 12. 2018
Lidové noviny
14. 9. 2018
Scéna.cz
4. 6. 2018
Rozhlas.cz
31. 5. 2018
MF dnes
31. 5. 2018
Scéna.cz
29. 5. 2018
Kulturne.com
29. 5. 2018
5plus2
25. 5. 2018
Zakulturou.cz
23. 5. 2018
Ceskatelevize.cz
23. 3. 2018
starší >>
Z vašich ohlasů
Vložte ohlas

Divadelní dílny, 17. 4. 2019

Dobrý den, minulý týden jsme poprvé vyzkoušeli divadelní dílny Bruncvík, kterých se zúčastnili žáci našich prvních tříd. Program byl pro děti velmi zábavný, druhý den hrdě hlásily, jak mají doma vystavený svůj erb a všem nám v hlavě stále zní slova Vida, vida… :) Velké díky patří oběma lektorům Dance a Martinovi, kteří se dětem krásně věnovali i ateliéru A3D. Rádi se k vám vrátíme :)

E. Schatralová

31. 1. 2019

Ráda bych poděkovala Janě, Vendy a všem aktérům podílejícím se na přípravě a vedení ATELIÉRU JUNIOR. Je to skvělý počin! Syn se na každý čtvrtek velmi těší, a přestože ateliér trvá dvě a čtvrt hodiny, ani minutu se nenudí. Vždy nadšeně vykládá, co všechno zajímavého se ten den dělo. Děkujeme a přejeme mnoho zdaru a inspirace do budoucna.

Jana Pavienská

Divadelní dílny, 16. 1. 2019

 

Dnes u nás proběhly divadelní dílny Ateliéru 3D - Kronikáři. Velké poděkování patří oběma hercům (Petrovi a Lucii) za skvělou práci s dětskou skupinou a zprostředkování příjemného zážitku dětem i paní učitelkám. Děkujeme:)

Irena Dušáková ZŠ Hrdějovice

Divadelní dílny, 18. 12. 2018

Divadelní dílna "Když ji miluješ, tak si ji prodej" - super! Moc děkujeme lektorům a organizátorům za moc pěkně připravený program!! Úžasný zážitek poslechnout si operní pěvce tak zblízka a navíc se na chvíli stát součástí sboru opery a s umělci si kousíček z Prodané nevěsty zazpívat. Jeden by nevěřil, že ty naše "puberťáky" dokážete vtáhnout do děje Prodané nevěsty a budou spor Jeníka a Kecala zaujatě řešit i po představení :-) Krásné, hravé, poučné, vtipné. Díky!
 

K. Tůmová, ZŠ Pohůrecká

20. 11. 2018

Rád bych poděkoval všem, kteří se podíleli na realizaci projektu Tuhle scénu děláš sám, který jsme absolvovali 16.11.2018 s 21 žáky literárně-dramatického oboru. Projekt je skvěle vymyšlen a nabízí seminaristům prakticky vyzkoušet všechny procesy, které při vzniku divadelní inscenace musí proběhnout. Seminaristé samostatně, nicméně pod dohledem zkušené divadelnice Veroniky Poldauf Riedlbauchové , nastudovali dvě mikropředstavení, která byla natolik podnětná, že další prací by z nich vznikly dvě skvělé inscenace. Žáci z dílny odjížděli nadšeni, plni chuti do další práce a hlavně obohaceni o praktické zkušenosti komplexního přístupu k divadelní tvorbě. Děkuji, že jsem mohl našim, dramaťákům nabídnout kvalitní a smysluplnou dílnu, na kterou nikdo z nás jen tak nezapomene. ZUŠ Vítězslava Nováka, Jindřichův Hradec 

Vojtěch Maděryč

6. 11. 2018

Dne 31.10. 2018 jsme navštívili Vaše divadlo. Pod svá "křídla" nás vzala paní V. Kecová společně s panem F. Říhoutem, za což jim patří velikánské poděkování!!! Díky jejich poutavému výkladu a snaze nás provést místy, kam běžný divák nezavítá jsme odjížděli nadšeni, pobaveni a obohaceni zároveň. Interaktivní prohlídku, kterou nabízíte můžeme doporučit všem, kteří k divadlu mají kladný vztah, jako my a touží se podívat do divadla nejen "pouhým" okem diváka!!! Doufáme, že se i příště budeme moci podívat na místa, která jsou jinak nepřístupna... a setkáme se se stejně milými a ochotnými lidmi, jako to bylo právě při prohlídce Vašeho divadla. Moc děkuji jménem všech zúčastněných...
 

J. Prokopová

Umění učit , 9. 5. 2018

 

Ráda bych touto cestou poděkovala Míše Piskačové z Ateliéru 3D za uskutečnění semináře Umění učit. Skvěle propojené hodiny zaměřené na hlasovou výchovu vedené Tomášem Studeným s pohybovou průpravou v podání Veroniky Poldauf Riedelbauchové byly pro mě neskutečně inspirativní! V současnosti, kdy jsou na učitele kladeny čím dál větší nároky v administrativě, je úžasné poznat tak kreativní lidi, kteří jsou ve svém oboru profesionály se vším všudy. Všem děkuji za inspirativní činnosti, které budu s radostí předávat svým žákům. Těším se na další pokračování Umění učit!!

Laďka Polická, ZŠ Dukelská

Divadelní dílny, 12. 4. 2018

Chtěla bych jménem studentů Obchodní akademie, Husova 1, České Budějovice poděkovat Ateliéru 3D a sólistům baletu JD Zdeňku Mládkovi a Barboře Coufalové za připravený workshop Jak se dělá balet. Velmi se nám líbil kreativní přístup, příjemná tvůrčí atmosféra. Určitě někteří z nás zamíří na baletní představení, ukázka z Valmonta byla více než jen příjemnou pozvánkou.

Jitka Michalová

Interaktivní prohlídky divadla, 19. 3. 2018

 

V pátek 16.3. jsme s dětmi z příměstského tábora navštívili Jihočeské divadlo, kde se nás ujala paní Vendula Kecová a pan František Řihout. Děti si užily program i prohlídku s krásným průvodním slovem. Oběma bych chtěla poděkovat za veselé a kreativní dopledne, které se dětem velmi líbilo.

Miroslava Čermáková

19. 2. 2018

Velmi ráda bych poděkovala paní Vendulce a panu Tomášovi, za krásnou prohlídku zákulisí divadla. Dětem se v divadle velmi líbilo, objevovat chodby, stát na jevišti, potkat se s žáčky baletní školy, nahlédnout do  zrcadel v šatnách a vnímat duši divadla zahalenou v tajemství a kráse. Sama jsem strávila část svého dětství v divadle a dodnes má své velké místo v mém srdci. Jsem ráda, že divadelní kouzlo je možno ukázat i dnešním dětem. Budu se těšit na další setkání. 

ŠD ZŠ Grünwaldova

Divadelní dílny, 12. 2. 2018

S první třídou jsme navštívili program Dlouzí, širocí a bystrozrací. Pohádkou nás provázela paní Kecová a paní Drápelová společně s krásnými marionetami a violoncellem. Dětem se program moc líbil. S princem zachránily krásnou princeznu ze spárů černokněžníka a během dobrodružného putování se natahovaly do výšky, procházely bažinami, klouzaly po zamrzlém jezeru... No a taky si hezky zazpívaly. Děkujeme za program a možnost vstoupit do pohádky. Děkuji

Lenka Sýkorová

Interaktivní prohlídky divadla, 6. 2. 2018

Dobrý den, chtěli bychom moc  poděkovat za prohlídku divadla, bylo to impozantní. Průvodce byl velmi příjemný a byli jsme vážně překvapeni, co naše divadlo v sobě skrývá.

Žáci Obchodní akademie, Husova 1

Divadelní dílny, 8. 1. 2018

18. prosince 2017 šesťáci ze ZŠ Borovany zavítali do Jihočeského divadla na interaktivní prohlídku a velmi vydařenou divadelní dílnu „Nadabuj svůj animák“, během které si vyzkoušeli práci herců při ztvárňování scénky podle nahraných zvuků a zároveň dotvářeli jednoduché dialogy. Také si nadabovali scénku z animovaného filmu Asterix a Obelix. Jejich úkolem bylo kromě dialogů vytvořit hlavně všechny zvuky a ruchy, které se ve scéně objevily. Fantazii se meze nekladly a všichni se celé dopoledne bavili. Kromě zážitků si děti odvezli nahrávku jejich úspěšné dabérské práce a videa s jejich hereckými kousky. Velký dík patří průvodcům celého dopoledne - Stáně Drápelové, Vendule Kecové, Petrovi Hubíkovi a Františku Řihoutovi. A jak celý výlet hodnotili naši žáci...
„Mně se nejvíc líbilo dabování. Nejlepší bylo, jak jsme s Vendulou hráli divadlo. Průvodci byli super a srandovní.“ „Nejvíc mě pobavilo dabování. Všechno měli krásně provedené. Plnění úkolů ve skupinách mě sice moc nebavilo, ale i tak jsem si celý den náramně užila.“ „Bylo to docela hezké. Mohlo by být více času na plnění úkolů a hlavně pak i na otázky, co jsme nevěděli.“ „Moc se mi líbilo dabování scénky. Je docela zvláštní potom sama sebe poslouchat, jak mluvím. Určitě doporučuji si něco podobného zkusit.“ Za ZŠ Borovany, Hana Jandová
 

Hana Jandová

Divadelní dílny, 13. 12. 2017

Měli jsme možnost si poprvé vyzkoušet divadelní dílnu na vlastní kůži.Vůbec jsme netušili, o co půjde.O to více jsme byli překvapeni, jaká obrovská legrace se dá zažít s obyčejnou tužkou, papírem a nůžkami.Musíme se přiznat, že od té doby v těchto předmětech vidíme všechno možné a jen těžko se vracíme k původním činnostem, ke kterým jsou určeny. 3.E, ZŠ a MŠ Nerudova,Č.Budějovice

3.E ,ZŠ a MŠ Nerudova,Č.Budějovice

Interaktivní prohlídky divadla, 8. 12. 2017

Chtěli bychom poděkovat Jihočeskému divadlu za krásné a inspirativní prohlídky budovy divadla "od půdy po sklep" - včetně přípravy zajímavých soutěžních úkolů, které jsme plnili. Jmenovitě děkujeme našim průvodcům panu Františku Řihoutovi, paní Stanislavě Drápelové i paní Vendule Kecové za zprostředkování akce.
Návštěvy Jihočeského divadla se nám moc líbily a všechny velice příjemně překvapily. Exkurze byly provedeny zábavnou a zároveň naučnou formou, tudíž jsme si domů odnesli nejen zážitky, ale i znalosti. Dík i za výkony herců a tanečníků při zkouškách, byly fantastické.

Žáci tříd 2CRA, 2CRB a 3CR ze Střední školy obchodní a Vyšší odborné školy v Českých Budějovicích, Husova 9

 

Eliška Kubovcová
starší >>


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    Kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 84 + 55 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů