Z médií
MF dnes
19. 11. 2016
deník.cz
17. 11. 2016
zakulturou.cz
17. 11. 2016
www.rozhlas.cz
18. 11. 2016
Deník
5. 8. 2016
Deník
18. 8. 2015
Z vašich ohlasů
Vložte ohlas

Divadelní dílny do škol, 18. 4. 2017

Divadelní dílna, 31. 3. 2017 - Byl to jeden z nejlepších výletů, na kterém jsme se školou byli. Na začátku jsme dabovali scénku z filmu Asterix a Obelix. Poté jsme šli do jiné místnosti a tam jsme naopak měli zvuky a museli jsme zahrát scénku. Podle mě největší zábava byla, když jsme si na konci pouštěli naše nadabované scénky. Lukáš, ZŠ Hrdějovice / Moc se mi to líbilo, protože u dabování jsme poznali, jaké to mají dabéři těžké, když musí několikrát nadabovat celý film a když udělali chybu, musí to celé dělat znovu, určitě všem doporučuji. Marek, ZŠ Hrdějovice
Ivana Šimková, ZŠ Hrdějovice

Interaktivní prohlídky divadla, 23. 2. 2017

Za žáky 6. tříd ZŠ Borovany děkujeme za pěkné předvánoční dopoledne strávené v divadle v rámci programů interaktivní prohlídka a dílna Člověk nebo loutka. Děti otestovaly svou pozornost a pohybové schopnosti, zjistili, kolik lidí a profesí kromě herců se v divadle vůbec nachází, a také měly možnost podívat se do prostor, kde a jak vzniká divadlo - šatny, baletní sál, zkušebny, jeviště... Nejvíce asi žáky nadchla možnost jako myšky sledovat ze zákulisí generální zkoušku nově nacvičovaného činoherního představení. Z ohlasů žáků: "V ČB v divadle jsem byla poprvé. Líbila se mi zkouška baletu a plnění úkolů po divadle."  "Nejvíc se mi líbila hra na loutky. Prohlídka super, chtěla bych tam znovu." "Dobré nápady a aktivity." Děkujeme!
Hana Jandová

Interaktivní prohlídky divadla, 20. 2. 2017

Dne 17.2.2017 jsem se svými čtvrťáky podnikla interaktivní prohlídku divadla. Předem jsme nevěděli, co očekávat. A výsledek? Něco zcela úžasného, obohacujícího naši duši a troufám si říci, že pro mnohé z nás i nezapomenutelného.  Pocity z této prohlídky, kdy vstoupíte do zákulisí divadla a máte možnost být i z té "druhé strany", se slovy moc popsat nedají. Nicméně mi utkvěla jedna věta mých žáků, která mluví za vše. Cituji: "Tady je to lepší, než někde v zábavním parku." Tímto děkuji paní Vendule Kecové za krásné uvedení do světa divadla prostřednictvím skvěle připravené interaktivní  hry a dále panu  dramaturgovi  Františkovi:-) za to, jak poutavě nám o zákulisí divadla povídal a zavedl nás i tam, kam se běžný divák nedostane... Přeji  celému týmu Jihočeského divadla hodně úspěchů a chuti do další práce.
Eva Mezerová, ZŠ Nové Hodějovice

Interaktivní prohlídky divadla, 13. 2. 2017

  Za třídu 5. A ZŠ J. Š. Baara děkuji Ateliéru 3D a Jihočeskému divadlu za interaktivní prohlídku divadla “z druhé strany“. Paní Vendula Kecová naši třídu vyslala po skupinách za divadelními informacemi po barevných šipkách přímo do divadla. Povídali jsme si také, kdo všechno v divadle pracuje, překvapila nás ta spousta profesí. V druhé části programu nás dramaturg – milý pan František Řihout provedl místy po divadle, kam se běžný hledišťový návštěvník nepodívá. Vstoupili jsme na jeviště, pozorovali přípravy kulis na večerní premiéru Kati, přihlíželi baletnímu tréninku… Bylo to zajímavé. Těším se na další programy s Ateliérem 3D. 
Lenka Sýkorová

CUVÉE - space-šanson s Terezou Vítů, 30. 1. 2017

Právě jsem se vrátila z koncertu Cuvée a tedy palec hore! Studiová scéna proměněná v hudební klub mě ohromila. Tento prostor jsem ještě neměla tu čest vidět bez hlediště. Improvizovaný bar, taneční parket a skvělá hudba. Jsem ráda, že divadlo umí ožít i něčím jiným než divadlem. Těším se na snad další podobné akce v klubu "Půda".
Lenka

Dítě a kouzla, 6. 12. 2016

Vzpružující bomba pro malé i dospělé, super zážitek! Moc se nám líbily oba kusy - Kouzla a dítě a následující Dítě a kouzla, ani vteřinu jsem se nenudila. Bála jsem se, že Dítě a kouzla bude pro čtyřleté a šestileté moc velké sousto, ale děti to pobraly po svém a byly také nadšené. Kdo má rád hudbu - a především tu živou a rozmanitou, je to pro děti parádní střep do mozaiky.
S. V.

Divadelní dílny do škol, 28. 11. 2016

Chtěla bych moooooc poděkovat za příjemně strávené dopoledne na divadelní dílně"Nadabuj svůj animák" 25.11., kterou nás provedla paní Vendula Kecová a pan Petr Hubík. Oběma velký dík za krásné zážitky, které děti zažily a za jejich trpělivý a vlídný přístup k dětem. Všem se program, který byl zábavný a zajímavý velice líbil a opět se těšíme, že se do Atelieru 3D brzy podíváme. Jen tak dál!!!! Petra Zavadilová, ZŠ a MŠ Kaňka, Tábor
Petra Zavadilová

Divadelní dílny do škol, 25. 11. 2016

Měli jsme tu možnost, být prvními „účastníky“ ruchařsko-dabingové dílny 3D Ateliéru „Nadabuj svůj animák“ v prostorách Jihočeského divadla. Úžasně strávené dopoledne bylo příliš krátké a rychle uteklo. S předsevzetím toho, že se z nás ze všech stanou „dabingoví umělci“, jsme se neradi vrátili zpět do školních lavic. Děkujeme a těšíme se na další setkání s vámi a u vás! Žáci 5. C, ZŠ Nové Hodějovice.
Simona Lošonská

NOC DIVADEL 2016, 22. 11. 2016

Noc divadel 2016 v historické budově JD v Č. Budějovicích byla skvělá. Děkujeme všem účinkujícím za krásný zážitek. Excelentní tečkou bylo vystoupení DJ Swing Garden. Příště přijdeme zas!
Peřinová

Projížďka po Ganze, 15. 6. 2016

Jedno z úžasných představení,titulků ani netřeba. Doufám,že bude více takových vystoupení do budoucna.
Jana Kučerová

Divadelní dílny do škol, 11. 5. 2016

Divadelní dílna Člověk loutka 10.5.2016. Role vodiče loutky svého spolužáka se mi líbila. (Surikata) Nejvíc se mi líbilo hrát loutku. (Matěj) Líbil se mi každý level. (Bára) Bylo to kůůůl. (KláDi) Líbil se mi přístup lektorek. (Nička) Bylo skvělé být se svými spolužáky. (Terka)
Sekunda, Gymnázium Jirsíkova

Interaktivní prohlídky divadla, 10. 5. 2016

Žáci 6. A a 6. C ZŠ Dukelská z Českých Budějovic děkují Ateliéru 3D - paní Michale Piskačové, Stáně Drápelové a panu Františku Řihoutovi - za nevšední dopoledne, která strávili na Interaktivní prohlídce Jihočeského divadla. Bylo to SUPER
Jana Dostálová

Interaktivní prohlídky divadla, 1. 4. 2016

Chci poděkovat za ZŠ Rudolfov Vendulce a Michale P. Velká spokojenost, úžasný!!!!!!! Těšíme se na další akci s Vámi :-)
Marie Jakubcová

Interaktivní prohlídky divadla, 30. 3. 2016

Byl jsem rád, že jsem mohl absolvovat prohlídku divadelním bludištěm. (Matěj) Mně se líbil balet. (Surikata a všichni) Nebejt tý mapy tak se tam ztratím. (Filip) Procházení mezi kulisami bylo velmi zajímavé. Mimo to jsem se dozvěděla mnoho o historii divadla. (Kačka) Baletky byly supr.  (Klárisha a Dinda) Měli tam hustý zrcadla a sedačky. (David) Děkujeme za prohlídku a nové informace o divadle. (Sekunda)
Klára Pešlová

Divadelní dílny do škol, 12. 2. 2016

Divadelní dílny do škol - bajka O lvovi a myšce: Jménem třídy 2.C ZŠ Rudolfov chci poděkovat skvělým lektorkám Vendule a Stáně za krásné zážitky, které děti načerpaly během jejich návštěvy u nás ve škole. Divadelní dílna měla u dětí veliký úspěch a po celých 90 minut se nikdo vůbec nenudil! Moc nás to bavilo a těšíme se na interaktivní prohlídku divadla a další divadelní dílnu. Tímto chci zároveň poděkovat paní Michaele Piskačové za její ochotu při vyřizování objednávek akcí.
Marie Jakubcová
starší >>


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    Kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 3 + 155 je:
© 2002 - 2017 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice