Ateliér 3D: Repertoár

Adventní prohlídka historické budovy JD

/ 17. 12. 2017

Dítě a kouzla & Kouzla a dítě

rodinná opera
premiéra: 6. 5. 2016

Divadelní dílny do škol

Do černého #3

/ adventně s Petrem Zelenkou
cyklus veřejných debat

Interaktivní prohlídky divadla patří mezi aktivity Ateliéru 3D, které běžně nabízíme pro školy a uzavřené skupiny, ale široké veřejnosti jsou běžně nedostupné. Několikrát do roka však svátečně otevíráme zákulisí divadla široké veřejnosti. Advent je jedna z takových příležitostí. Odskočte si od vánočních příprav, vezměte děti, zahrajte si s nimi bojovku v divadelním prostředí a nechte se provést zákulisím a spletitým labyrintem chodeb Jihočeského divadla. Vhodné pro rodiny s dětmi od 4 let / Délka: 90 minut / Cena: 60 Kč na osobu 

Maurice Ravel

Kouzelný příběh z jednoho domu, ve kterém ožijí lenoška, čínský šálek, čajová konvice, hodiny, učebnice aritmetiky a další, aby se vzbouřily proti zlobivému chlapci, který je trápí. Během hodinové opery přijdou ke slovu i sova, kocour, veverka, oheň, princezna, pastýř s pastýřkou, strom… Opera, která svou hudbou i vtipným libretem učaruje malým i velkým, je ideálním vstupem do tajemného světa hudebního divadla pro celou rodinu.

Francouzský skladatel Maurice Ravel, který je mistrem v zachycení atmosféry, uvedl toto dílo na libreto francouzské spisovatelky Colette v roce 1925 v Monte Carlu a od té doby se Dítě a kouzla zařadilo mezi trvalky operního repertoáru po celém světě.

Opera Jihočeského divadla a inscenační tým pod vedením tandemu SKUTR zve celou rodinu do světa fantazie.

„Keng-ca-fou... Mah-joug... Nerozuměla, mladý pán?... Ca-oh-ra? On rozbila čínská porcelán!“ Také vám v dětských představách ožívaly věci a předměty? Jaký měly zvuk a jakou barvu? Bály se nebo smály? O čem vyprávěly? Jedinečný projekt umožní vašim dětem i vám vykouzlit hudbou imaginativní svět. Hravou formou probudí vaši fantazii a poodhalí mistrovství zvukomalebnosti operního díla Maurice Ravela Dítě a kouzla.

Projekt se exkluzivně uvádí při vybraných reprízách inscenace Dítě a kouzla.

Děti v doprovodu dospělých ZDARMA!

Upozornění: dětské vstupenky nelze zakoupit v podobě e-vstupenek. Můžete si je rezervovat a vyzvednout na pokladně Jihočeského divadla.

Ve vybraných termínech je opera DÍTĚ A KOUZLA rozšířena o edukační program KOUZLA A DÍTĚ, který hravou formou vysvětlí divákům, jak chápat operu.

Jednorázové divadelní workshopy v rozsahu 45 – 90 minut, určené dětem, žákům a studentům od 3 do 18 let, které vedou lektoři Ateliéru 3D buď přímo ve školách anebo v historické budově JD. Dílny se konají v termínech dle objednávky škol. Programy připravily a vedou Vendula Kecová a Stáňa Drápelová, pokud není uvedeno jinak, koncepční spolupráci měla Veronika Poldauf Riedlbauchová / Cena: 60 – 80 Kč / Kapacita: 20 - 30 osob

Uvedené termíny, jsou již předem rezervované! Pro více informací kontaktujte paní Vendulu Kecovou -  tel.: 728 027 371, e-mail: vendula.kecova@jihoceskedivadlo.cz   

Ateliér 3D Jihočeského divadla Vás zve na další díl z nepravidelného cyklu veřejných debat 
s výraznými osobnostmi nejen divadelního světa Do černého.

Tentokrát bude naším hostem Petr Zelenka, debatovat s ním bude Věra Hlaváčková.

Petr Zelenka je hvězda českého flmu i divadla. S jeho jménem jsou spojeny dnes už kultovní filmové tituly jako Knoflíkáři, Samotáři, Rok ďábla nebo Příběhy obyčejného šílenství. Je držitelem několika Českých lvů za film, režii a scénář. Od roku 2002 spolupracuje také s Jihočeským divadlem. Ať už jako autor předlohy (Příběhy obyčejného šílenství 2002, Očištění 2010, Job Interviews 2014) anebo jako režisér (Pes baskervillský 2015). Letošní sezónu přináší na repertoár JD svou režii inscenace Živý obraz Maria von Mayenburga, která má premiéru 15. prosince.

Věra Hlaváčková je hvězda Jihočeského divadla. Je držitelkou několika Jihočeských Thálií, třikrát byla nominována na celostátní cenu Thálie.
Účinkovala v několika filmech (např. v Hřebejkově Nevinnosti, Tesáčkově Pravdě visící na vlásku nebo ve Wlodarczykových Zlodějích zelených koní) a televizních seriálech (Trapný padesátky, Trpaslík, Policie Modrava, Modré stíny, Vyprávěj). Momentálně ztvárňuje jednu z hlavních rolí v připravované inscenaci Petra Zelenky Živý obraz.

Koná se na Studiové scéně JD Na Půdě. Vstupné: 100Kč / Studenti a senioři polovic! / Vstupenky a rezervace na pokladně JD.

více > >více > >více > >více > >

Herecký kurz

Interaktivní prohlídky divadla

Koorzování

Kouzla a dítě

edukační program

Kurzy jsou určeny pro zájemce, kteří se buď v budoucnu chtějí věnovat profesionální divadelní práci, nebo v rámci své dosavadní činnosti (amatérské či profesionální) chtějí získat další poznatky a dovednosti. Kurzy jsou vedeny tak, aby se účastníci seznámili s profesionálními postupy při herecké, režijní a dramaturgické praxi. Součástí kurzu je závěrečné veřejné vystoupení. V rámci kurzů je možno absolvovat KURZ PŘÍPRAVNÝ, který se zaměřuje na přípravu uchazečů o studium na divadelní škole v oborech herectví, muzikál, režie a dramaturgie / Kurzy lze navštěvovat v režimu bez nebo s nedělními workshopy anebo lze navštěvovat pouze v režimu nedělních workshopů / Lektor: Jiří Untermüller, herec činohry JD / Více info na atelier@jihoceskedivadlo.cz nebo webových stránkách či FB JD

 

Interaktivní prohlídky jsou jedinečnou příležitostí prozkoumat labyrint divadelních chodeb, zkušeben, sálů, dostat se do zákulisí, vidět zázemí, kde se divadlo rodí, nahlédnout do zkoušek připravovaných inscenací. Prohlídky prostor Jihočeského divadla jsou spojené s bojovou hrou nebo odborným komentářem. / Termíny na základě objednávky škol a skupin. / Délka: cca 90 min / Kapacita: 20 – 30 osob / Cena: 60 – 80 Kč

Uvedené termíny, jsou již předem rezervované! Pro více informací kontaktujte paní Vendulu Kecovou -  tel.: 728 027 371, e-mail: vendula.kecova@jihoceskedivadlo.cz   

Procházka tím, co se v letošní sezóně 2017/ 2018 doposud urodilo v hereckých a muzikálových kurzech Ateliéru 3D pod vedením Jiřího Untermüllera. Otevřená hodina, kde mohou dostat vedle frekventantů kurzů prostor také diváci. / Vstupné dobrovolné

 

„Keng-ca-fou... Mah-joug... Nerozuměla, mladý pán?... Ca-oh-ra? On rozbila čínská porcelán!“ Také vám v dětských představách ožívaly věci a předměty? Jaký měly zvuk a jakou barvu? Bály se nebo smály? O čem vyprávěly? Jedinečný projekt umožní vašim dětem i vám vykouzlit hudbou imaginativní svět. Hravou formou probudí vaši fantazii a poodhalí mistrovství zvukomalebnosti operního díla Maurice Ravela Dítě a kouzla.

Projekt se exkluzivně uvádí při vybraných reprízách inscenace Dítě a kouzla.

více > >více > >více > >více > >

Kronikáři aneb Jak vzniká muzikál

Muzikál je, když...

/ pěvecká soutěž o účast v muzikálovém projektu Ateliéru 3D

Muzikálový kurz

Noc divadel 2017

/ ...když hvězdy sestupují mezi nás...

90 min, 2 týmy, 4 úkoly a… tajemná odměna!

Podaří se nám vytvořit inscenační tým a zahrát jednu scénu z autorského muzikálu Kronikáři? Budete mít jedinečnou příležitost vyzkoušet si práci těch, kteří stojí za vznikem této inscenace, v níž spojily síly všechny soubory Jihočeského divadla.

Koncept: Vendula Kecová

Lektoři: Lucie Valenová a Petr Hubík / Určeno pro 1. stupeň ZŠ 

Chtěli byste si vyzkoušet jaké to je vystoupit na profesionálním jevišti?
Chtěli byste si zazpívat nějaký slavný muzikálový song, chanson, či něco jiného?
Sníte o tom, že budete jednou zpívat, tančit a hrát v muzikálu?

Právě pro vás připravujeme další ročník soutěže MUZIKÁL JE, KDYŽ…

První ročník probíhal od dubna do října 2017, sestával ze tří kol, do finále postoupilo 6 uchazečů.

Finálový večer soutěže se uskutečnil společně s jubilejním desátým vydání hudebního pořadu Zpívám, tedy jsem 22. října 2017 na prknech Jihočeského divadla.

Mezi finalisty soutěže Muzikál je, když ... patřili Audrey Lee Belcher, Markéta Láchová, Lenka Tereza Lukášová, Aneta Müllerová, Martina Pavlínová a Jan Franc.

Vítězkou soutěže se stala Markéta Láchová. První cenou Ateliéru 3D je poukázka na bezplatnou účast v celoročním kurzu muzikálového herectví pod vedením Jiřího Untermüllera.

Nejvíce diváckých hlasů získala Martina Pavlínová. Cenu odborné poroty si odnesla opět Markéta Láchová za autencititu podání a jevištní výraz.

Členy poroty a supervizory příprav byli: Jaroslava Červenková / členka činohry JD, Markéta Vejdovcová / zpěvačka, Vojtěch Adamčík / hudební skladatel a pianista a porotě předsedal Jiří Untermüller, člen činohry JD.

Výzva k přihlašování do dalšího ročníku soutěže bude zveřejněna v lednu 2018, první kolo proběhne na konci sezóny 2017 / 2018.

Kurzy jsou určeny pro zájemce, kteří se buď v budoucnu chtějí věnovat profesionální divadelní práci, nebo v rámci své dosavadní činnosti (amatérské či profesionální) chtějí získat další poznatky a dovednosti. Kurzy jsou vedeny tak, aby se účastníci seznámili s profesionálními postupy při herecké, režijní a dramaturgické praxi. Součástí kurzu je závěrečné veřejné vystoupení. V rámci kurzů je možno absolvovat KURZ PŘÍPRAVNÝ, který se zaměřuje na přípravu uchazečů o studium na divadelní škole v oborech herectví, muzikál, režie a dramaturgie / Kurzy lze navštěvovat v režimu bez nebo s nedělními workshopy anebo lze navštěvovat pouze v režimu nedělních workshopů / Lektor: Jiří Untermüller, herec činohry JD / Více info na atelier@jihoceskedivadlo.cz nebo webových stránkách či FB JD

Noc otevřených divadel a výjimečných zážitků

...když hvězdy sestupují mezi nás...

tam nesmíte chybět!


Třetí listopadovou sobotu, 18. 11. 2017, od 15 hodin odpoledne pro vás ožije celá historická budova Jihočeského divadla. Chtěli byste se potkat se členy jednotlivých souborů, vyzkoušet si divadelní kostýmy, nechat se nalíčit nebo učesat profesionály, dát si drink s vaším oblíbeným hercem nebo tanečníkem? Stavte se na naší divadelní pouti za hvězdami! K tanci a poslechu vám zahraje swingová kapela Black Bottom, kterou tvoří i členové činohry a orchestru JD. Podíváte se, jak to vypadá v zákulisí divadla, když se připravuje představení, zahrajete si bojovku a dozvíte se zajímavosti z divadelního světa. Program je určen široké veřejnosti včetně rodin s dětmi a je zdarma.

A až budete zmožení atrakcemi, v modrém sametu našeho sálu se necháte unášet historií díky chytlavým melodiím rodinného muzikálu Kronikáři.
 

Projekt Noc divadel založilo v roce 2008 Chorvatské dětské divadlo Dubrava se záměrem představit svět divadla širokému publiku trochu jinak. Od té doby se z akce stal rozsáhlý projekt, kterého se účastní přes deset evropských zemí. Česká republika se připojuje od roku 2013, od téhož roku se účastní i Jihočeské divadlo. Do loňského čtvrtého ročníku české Noci divadel se zapojilo 130 organizací z 31 měst a jejich programu se zúčastnilo na 50 000 návštěvníků. 

více > >více > >více > >více > >

Prohlídka divadelních dílen v Novém Vrátě s workshopem

Rozsviťme demokracii

/ průvod k výročí 17. listopadu

Tělo mluví

cyklus nedělních workshopů

Vánoční punč

Nechte se pilotovat lektory do neznámých světů dílen Jihočeského divadla ve Vrátě. Ztroskotejte na opuštěném místě daleko od civilizace divadelní budovy, abyste mohli objevovat planety malírny, kašérny, zámečnictví, čalounictví, krejčovny a dalších. Vytvořte si svůj vlastní obrazivý svět Malého prince! Využijte této výjimečné příležitosti a vstupte do prostor, kde se realizuje výtvarná složka inscenací. Zažijte toto prostředí během pracovní směny a zkuste sami v rámci workshopu vedeného profesionálními lektory a scénografy zkusit vytvořit scénické, světelné a kostýmní pojetí prózy Malý princ spisovatele Antoine de Saint-Exupéry/ Termín na objednávku školy; frekvence prohlídek je limitována pracovní vytížeností dílen. / Koncept: Veronika Poldauf Riedlbauchová / Výtvarné zpracování: Ján Tereba / Lektoři: Ján Tereba a Vendula Kecová / Délka trvání: 180 min / Cena: 150 Kč / Kapacita: 30 osob

Rozsviťme demokracii 2017

Průvod a veřejné shromáždění u příležitosti oslav výročí 17. listopadu

 

V pátek 17. listopadu v 17:11 vyjde průvod od historické budovy Jihočeského divadla na náměstí Přemysla Otakara II. Několik osobností veřejného života promluví ke shromážděným občanům. Ocitujeme Memorandum 2017 Festivalu svobody, organizace Amnesty International a tým Democracy.Go připraví tematické happeningy, připojíme se k akci #trispejle, zapálíme svíce ve tvaru slova DEMOKRACIE. Nejen hymnu pro všechny přítomné zahraje kapela McBerds. 

Sláva Zubkov

Dlouhodobý kurz pohybového divadla. Věděli jste, že jevištní fyzická přítomnost herce funguje na specifických principech? Chtěli byste je poznat a vyzkoušet na vlastní kůži?  Během patnácti setkání na podzim 2017 budete mít jedinečnou příležitost: herec Malého divadla Sláva Zubkov vás provede základy pohybového a fyzického divadla ve zkratce.

Ateliér 3D a Divadelní kavárna zvou spřízněné duše divadla včetně členů souborů JD k adventnímu setkání s punčem, cukrovím a hudebními dárky od účastníků kurzů Ateliéru 3D. / 16.00 v Divadelní kavárně / Vstup volný

 

více > >více > >více > >více > >

Z cyklu Živě a zevnitř

  

WORKSHOPY Z CYKLU ŽIVĚ A ZEVNITŘ  se konají  jednou za měsíc v sobotu, obvykle trvají 4 – 6 hodin, jsou otevřeny pro 12 osob od 15 let výše, obvyklá cena je 390 Kč na osobu. Každý z workshopů nabídne jedinečnou šanci poznat ve zkratce a na vlastní kůži principy některých divadelních povolání.

  
více > >  
© 2002 - 2017 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice