Milí přátelé,

v sezóně 2017/2018 oslaví Ateliér 3D Jihočeského divadla třetí rok od založení, a protože - jak dobře víte - jeden rok v Ateliéru je jako šest běžných let, vstupujeme na jaře 2018 do dospělosti! Zkrátka, už nejsme žádné mimino, ale samostatný, zodpovědný a spolehlivý „průvodce labyrintem divadelní tvorby“! Ale buďte bez obav, dětskou hravost, otevřenost a nadšení si zkusíme udržet i přes rostoucí tíhu let.

Také na třetí sezónu pro Vás připravujeme oblíbený cyklus víkendových workshopů s osobnostmi Jihočeského divadla Živě a zevnitř. Workshopy se konají jednou do měsíce a jejich celoroční nabídku Vám představíme již v úvodu sezóny. Vzdělávací programy pro veřejnost rozšiřujeme o další dlouhodobé kurzy. Vedle již zavedeného kurzu múzického herectví s Jiřím Untermüllerem se můžete hlásit také do kurzů pohybového divadla se Slávou Zubkovem, tvůrčího psaní s Jankem Lesákem, hlasové a pěvecké průpravy s Josefem Průdkem nebo muzikálového herectví Muzikál je, když…

Budeme pokračovat i v realizaci úspěšných akcí pro širokou veřejnost jako jsou pouliční sousedská slavnost Posousedsku (květen), oslavy výročí 17. listopadu a můžete očekávat také další díly z cyklu DO ČERNÉHO - veřejných debat se zajímavými osobnostmi na žhavá témata.

Připojíme se opět k celoevropské události Noc divadel (listopad) a ve spolupráci s Malým divadlem se poprvé přidáme také k mezinárodní události Noc s Andersenem (březen).

Programy pro školy, které stojí na celoroční nabídce interaktivních prohlídek divadla a divadelních dílnách, rozšíříme o novinky - přibude baletní dílna nebo prohlídka pro vysokoškolské studenty. Naše vývojové oddělení právě pilně pracuje na konceptech nových edukačních programů ve spolupráci se všemi soubory Jihočeského divadla.

V nové sezóně chystáme programy pro pedagogy základních a středních škol a seniory.

Věrní zůstaneme i našim juniorům. V létě pro ně připravíme další divadelní dílny vedené formou příměstských táborů.

V sezóně 2016/2017 jsme se stali členy Asociace dramacenter v ČR, jsme v profesním kontaktu se spřízněnými lektorskými odděleními při dalších divadlech v České republice a naše edukační programy reflektují na slovo vzatí odborníci na výchovu a vzdělávání divadlem. Spolupracujeme s Budějovickým Majálesem, s některými z fakult Jihočeské univerzity, se základními a středními školami v kraji, s lokálními organizacemi nebo podnikateli.

Jak vidíte, nezahálíme, jsme tu, abychom Vám představili divadlo jako organický proces, jako svébytný svět, do kterého Vás zveme a kterému propadnete…

Smyslem Ateliéru 3D je být ve službách neformálního vzdělávání, osobního rozvoje a objevování vlastní kreativity, ale také rozvoje veřejného a komunitního života. To vše prostřednictvím divadla a jeho tvůrčích postupů.

Ateliér 3D je tu proto, abyste zažili, jak se divadlo dělá, a abyste poznali ty, kteří ho tvoří v „Jihočeském“ právě pro Vás… S Ateliérem jste divadlu blíž!

Michala Piskačová, vedoucí Ateliéru 3D

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů