Masaryk (Český svár)

Pokoušení

Pod sněhem

Ďáblův sluha

René Levínský

současná hra o otcích zakladatelích
Premiéra: 26. 10. 2018

Motto: „A Ty, Karle Čapku, jehož jsem vždy považoval za „přítele Zdravého Rozumu“, zodpověz v tiché chvíli svému svědomí, proč jsi propůjčil tomuto žvástu své dobré jméno, jehož si odevždy vážím.“ (Rudolf Medek, 29. 11. 1934, Národní listy, roč. 74, č. 329, str. 1, vlevo dole.)

Ani slavným otcům zakladatelům a jiným váženým postavám z české historie se spory nevyhýbaly. Čím to, že česká (československá) společnost je tak náchylná k rozdělování? A co si z naší historie můžeme vzít pro řešení dnešních svárů?

Václav Havel

slavná parafráze Fausta
Premiéra: 14. 12. 2018

Doktor Foustka je černou skvrnou na důvěryhodnosti vědeckého ústavu. Zapletl se se silami, které zpochybňují vědecký světový názor. Ďábelský svůdce, který pokouší tohoto novodobého Fausta, přichází v podobě pajdavého provokatéra Fistuly. Foustka musí bojovat s nesmyslnými mechanismy totalitní moci i s pokušením, kterému je těžké odolat.

Petra Soukupová

současná hra o vztahu tří sester
Premiéra: 18. 1. 2019

Blanka, Olina a Kristýna, tři sestry jedou na oslavu otcových narozenin. Auto je plné jejich netrpělivých dětí a dárků a v hlavách jim víří myšlenky – na nedodělanou práci, nespolehlivého milence, na kila, která po porodu nejdou dolů a manželovu častou nepřítomnost… Navíc je mezi sestrami plno starších i novějších křivd a to, co je čeká u rodičů, by je ani ve snu nenapadlo. Trefná psychologická sonda do vztahů v současné rodinně se s bravurou pohybuje mezi komikou a tragikou. Takovou jízdu zimní krajinou jste nezažili! Nebo možná ano…

Vlastimil Vondruška

historická detektivka
Premiéra: 8. 3. 2019

Oldřich z Chlumu je se svými věrnými druhy, panošem Otou a velitelem Divišem, pozván do Jižních Čech, aby zde na hradě jednoho z mocných Vítkovců vyšetřil sérii podivných zločinů. Vraždí opravdu přízrak mrtvého komtura, nebo se za vším skrývá nebezpečný šílenec? Čas kvapí a na cestě už je vyslanec svaté inkvizice. Ale ještě nebezpečnější než inkvizitor jsou svůdné ženy… Jak obstojí tři vyšetřovatelé v této dvojí zkoušce?

více > >více > >více > >více > >

Rybí krev

  

Jiří Hájíček

requiem za zbourané vesnice
Premiéra: 18. 4. 2019

Poutavý příběh lidí z několika malých obcí, které musely ustoupit gigantické stavbě atomové elektrárny Temelín. Jak těžké je opouštět domov. A je možné odpustit zpřetrhané kořeny a rozbité sny?

Románová předloha byla oceněna cenou Magnesia Litera 2013.

  
více > >  
© 2002 - 2018 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice