Balet Jihočeského divadla na zahájení MTF Zlatá Praha

Tweetněte nás!
L. Schneiderová, V. Svidró, C. Porres Mormeneo, Z. Mládek, L. Juncal Venero, A. Sanna / foto M. Siroň

Letošní jubilejní 50. ročník Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha, který proběhne ve dnech 12. - 16. října, zahájí ne zcela tradiční koncert, v němž půjde více než o umění hudební o umění taneční. Pořadatelé festivalu zaměřeného na hudební a taneční filmy pojali tento rok zahajovací koncert jako jakési „Best of Czech Dance Scene“ a sestavili večer z fragmentů nejlepších choreografií v podání předních českých tanečních a baletních souborů.

P. Bogdan, L. Schneiderová, C. Porres Mormeneo, L. Juncal Venero / foto Michal Siroň

Baletní soubor Jihočeského divadla se představí fragmentem z choreografie Rozladěné (Odd Couples) Attily Egerháziho, kterou českobudějovičtí diváci mohou vidět na scéně Jihočeského divadla v komponovaném večeru Na scénu!. Dalšími protagonisty slavnostního večera budou Dekka Dancers, Pražský komorní balet, Balet Národního divadla Praha a balet Národního divadla Brno.
Slavnostní zahájení z Velkého sálu Paláce Žofín bude 12. října od 20.25 h vysílat v přímém přenosu ČT Art.

Zlatá Praha je jedinečným mezinárodním festivalem prezentujícím nejlepší televizní hudební a taneční pořady a filmy všech žánrů. Prestižní mezinárodní soutěž je doplněna bohatým doprovodným programem: videotékou, workshopy, koncerty, prezentacemi televizních společností, projekcemi a setkáními s renomovanými režiséry, producenty a choreografy a jejich tvorbou. Pořádá Česká televize ve spolupráci s EBU a IMZ.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů