Tento týden v Jihočeském divadle

Tweetněte nás!
Pravé poledne / foto Petr Neubert

Už jste zvážili, jak budete trávit večery tohoto týdne? Třeba Vám přijde vhod právě některé z našich představení, která jsme pro Vás připravili...

V úterý 22. října uvádíme v Jihočeském divadle tragikomedii autora Neila LaBute Pravé poledne, ve které hlavního hrdinu  Johna Smitha v podání Ondřeje Veselého zachrání bůh. Do té doby nebyl ten muž ani zbožný, ani ničím výjimečný. Jak naloží s něčím, co z něj na jedné straně udělá mediální hvězdu a na druhé straně terč podezírání a posměchu? Více informací a rezervace vstupenek ZDE.

Divadlo dno a II. pád - soubor

Malé divadlo bude v rámci projektu Jiná úterý hostit Divadlo DNO a II. pád s novou hrou nestora alternativního divadla Jiřího Jelínka Jaroslav Hašvejk. Divadlo DNO je již dlouholetým návštěvníkem různých budějovických scén a Majálesu, kde jeho specifický humor baví jak studenty, tak dospělé. Představení uvádíme tradičně od 19:30 hodin, vstupenky si můžete rezervovat ZDE.

Ve středu 23. října Vás pozveme opět na scénu Malého divadla, kde uvede soubor činohry JD další hru autora Neila LaBute ze svého repertoáru - Tlustý prase. Tato tragikomedie měla v podání naší činohry českou premiéru již v roce 2006 a nejen díky stále aktuálnímu tématu její obliba u diváků neustává. Bližší informace ZDE.

Pátek bude patřit druhé premiéře této sezóny. Horská balada Advent napsaná Martinem Františákem podle  stejnojmenného románu Jarmily Glazarové nás zavede na samotu horského statku. Na hlavní hrdinku Františku a jejího malého syna zde po sňatku se stárnoucím bohatým sedlákem čeká zloba jeho dlouholeté hospodyně Rozíny, která je připravena udělat vše, aby nenáviděnou sokyni vypudila...  V režii Maritna Františáka se Vám v hlavních rolích představí Lenka Krčková, Roman Nevěčný a Věra Hlaváčková. Premiéru představení uvádíme 25. 10., první reprízu pak 29. 10. v budově Jihočeského divadla vždy od 19:00 hodin. Více informací a rezervace vstupenek ZDE.

Hello Dolly! / foto Petr Zikmund

Také vyznavači hudebních titulů si o víkednu přijdou na své. V pátek 25. 10.uvedeme od 19:00 hodin na divadelní scéně DK Metropol tolik oblíbený muzikál Jerryho Hermana a Michaela Stewarta Hello Dolly!, který v podání souboru opery Jihočeského divadla zhlédlo již neuvěřitelných 6976 diváků! Zarezervujte si své vstupenky i Vy ZDE.

Sobota se pak ponese v duchu komické opery Únos ze serailu. Mozartem geniálně zhudebněný příběh původní divadelní hry Christopha Bretznera Belmont a Konstance evokuje tajemnou i smyslnou náladu orientu a rozvíjí vtipně promyšlený a humorem kořeněný únos dvou evropských dívek z tureckého harému. Uvádíme v českém znění, se zpěvními texty Otakara Zicha a nově napsanými dialogy režiséra Oldřicha Kříže. Informace a rezervace vstupenek ZDE.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů