Baletní inscenace Kauza Kafka na zájezdech

Tweetněte nás!
Kauza Kafka / baletní soubor JD / foto Michal Siroň

První generální zkoušku dnes absolvuje baletní soubor Jihočeského divadla s inscenací Kauza Kafka inspirovanou životem a dílem spisovatele Franze Kafky v Landestheater Niederbayern Passau. Jednoaktové taneční dílo vytvořil umělecký šéf souboru Attila Egerházi. Jako doprovod zvolil hudbu Alfreda Schnittka, Henryka Góreckého a Arva Pärta, ve které se dá najít mnoho kafkovsky absurdních a znepokojivých motivů.

Kauza Kafka / Viktor Svidró / foto Michal Siroň

Premiéra představení (v německém prostředí pod názvem About Kafka) se v Pasově uskuteční již tuto sobotu, 26. října 2013. Tanečníky naživo doprovodí Dolnobavorská filharmonie pod taktovkou dirigenta Kaie Röhriga. Poté balet JD čekají další představení nejen v Pasově, ale také v Landshutu a Straubingu. Do poloviny listopadu tak v Dolním Bavorsku odehraje devět představení.

Kauza Kafka / Linda Schneiderová / foto Michal Siroň

Kauza Kafka je po úspěšném a divácky velmi oblíbeném Louskáčkovi, kterého opět v prosinci uvidíte na scéně DK Metropol (děti v doprovodu dospělých budou mít vstup zdarma), druhou baletní inscenací, která vznikla ve spolupráci Jihočeského divadla a Landestheater Niederbayern Passau. Již dříve probíhala mezi oběma divadly spolupráce v podobě výměnných operních představení.

Kauza Kafka / Alessio Sanna / foto Michal Siroň

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů