Adventní čas v Jihočeském divadle

Tweetněte nás!

Do Vánoc zbývá už pouhých 26 dní, a proto neváhejte a zpříjemněte si adventní čas s Jihočeským divadlem.
Na první adventní neděli jsme si pro Vás připravili představení Studia dell´arte Vánoce za časů našich prababiček. Tímto divadelním představením chceme připomenout dětem, ale i Vám dospělým, jak to vypadalo v adventním čase za dob našich prababiček, kdy místo nahlížení do výkladních skříní nahlíželi lidé do studánek, aby tam spatřili svou budoucnost. Místo televizních obrazovek pozorovali dění v přírodě, aby se dozvěděli, jaká bude v příštím roce úroda. A kdy děti netrpělivě, ale i se strachem, vyhlíželi z oken adventní strašidla… Na představení 1. prosince v 16.00 hodin zbývá posledních pár míst, proto neváhejte a rezervujte si vstupenky ještě dnes (rezervace vstupenek ZDE).

Druhá adventní neděle bude patřit mistrovskému violoncellu v podání koncertního mistra Václava Žáka. Pro tento oblíbený smyčcový nástroj byla zkomponována v průběhu minulých staletí řada skladeb například J. S. Bachem, Igorem Stravinským či Leošem Janáčkem. Jejich kompozice – včetně oblíbené fantazie na téma z opery Carmen G. Bizeta z pera skotského skladatele Buxtona Orra – zazní právě v tomto předvánočním odpoledni 8. 12. od 17.00 hodin v Jihočeském divadle (rezervace vstupenek ZDE). Umění Václava Žáka v těchto skladbách uslyšíte s klavírním doprovodem Maxima Averkieva. Koncertní program doplní vystoupení sboru opery JD pod vedením Martina Veselého.

Milovníky našeho sboru opery zajisté potěší jeho předvánoční program s názvem Ohlasy kůrů andělských, který bude mít svou velkou premiéru 10. prosince v 19.00 hodin v katedrálním kostele Sv. Mikuláše v Českých Budějovicích (rezervace vstupenek ZDE). Koncertem, který nastudoval se sborem opery Jihočeského divadla jeho nový sbormistr Martin Veselý, chceme představit soudobou duchovní hudbu jako neobyčejně živou a přirozeně promlouvající přímo k duchu člověka. Ve zkráceném programu se Vám sbor opery Jihočeského divadla představí také 13. prosince v 18.00 hodin na náměstí Přemysla Otakara II.

Třetí i čtvrtá adventní neděle bude patřit baletnímu vánočnímu příběhu Louskáček v choreografii Attily Egerháziho. Původně romantický příběh z pera E. T. A. Hoffmanna je i dnes mimořádně divácky přitažlivý, a proto jej i letošní advent chceme znovu oživit. Na příběh, který vypráví o kouzlu Vánoc, mají děti v doprovodu dospělých vstup zdarma. Tuto slevu lze však uplatnit pouze na pokladně Jihočeského divadla (rezervace vstupenek ZDE).

Na závěr nesmíme opomenout Tradiční vánoční koncert, který v Jihočeském divadle uvedeme v pondělí 23. prosince v 18.00 hodin a ve čtvrtek 26. prosince v 16.00 hodin (rezervace vstupenek ZDE). Oba koncerty opery JD letos opět posvětí Česká mše vánoční J. J. Ryby, tentokrát obohacená o orchestrální skladby Leoše Jánáčka a Arcangela Corelli.


Přejeme krásný adventní čas s Jihočeským divadlem!


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů