Dvě nominace pro JD na celostátní Cenu Thálie

Tweetněte nás!

Herecká asociace oficiálně zveřejnila nominace za mimořádné jevištní výkony v roce 2013. V kategorii baletu je mezi třemi kandidáty na tuto prestižní cenu Viktor Svidró, sólista baletu Jihočeského divadla . Porotu zaujal hlavní rolí v inscenaci Kauza Kafka, v choreografii šéfa souboru Attily Egerháziho. Dle vlastních slov V. Svidró, rodáka z maďarského města Sopron, se jedná o fyzicky velmi náročnou roli, ke které navíc ještě musel přijmout roli herce.
Představení Kauza Kafka má skvělé kritiky u německé i české odborné veřejnosti a v programu Jihočeského divadla jej znovu naleznete v březnu 2014. Nominovaného sólistu můžete shlédnout při premiéře nového baletního večeru MOZ – ART 1. a 3. února v DK Metropol.
Zda Viktor Svidró cenu získá, se bude rozhodovat 29. března v historické budově Národního divadla.

Do širších nominací na Thálie se letos z JD dostala také herečka Lenka Krčková za roli Františky v horské baladě Advent v režii Martina Františáka. Jedná se o strhující drama navazující na linii divácky úspěšných inscenací Jihočeského divadla, jako byly Petrolejové lampy a Rok na vsi.
Jihočeské divadlo má zatím jen jednu Thálii, v roce 2010 ji získal sólista baletu Zdeněk Mládek za výkon v představení So In Love.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů