Nominace pro balet JD na Výroční ceny Opera Plus

Tweetněte nás!
Linda Schneiderová v choreografii Mária Radačovského Susan

Internetový portál Opera Plus odstartoval hlasování o nejlepší taneční výkon a choreografii za rok 2013. Je zaměřený vedle opery právě i na tanec a i vážnou hudbu. Vítězové Výročních cen Opery Plus pro balet a jiný tanečně dramatický žánr budou slavnostně vyhlášeni a ceny jim předány 13. března 2014 v pražské Státní opeře před představením Baletu Národního divadla Amerikana III.

Viktor Svidró jako Kafka v baletu Attily Egerháziho Kauza Kafka

Za balet Jihočeského divadla je nominována Linda Schneiderová za sólo v choreografii Mária Radačovského Susan v inscenaci Na scénu! a Viktor Svidró za titulní roli v baletu Attily Egerháziho Kauza Kafka. K kategorii choreografie roku je nominován balet Attily Egerháziho Kauza Kafka.

Výroční ceny Opery Plus jsou prakticky jedinou tuzemskou diváckou cenou. O širší nominace v žánru balet a jiný tanečně dramatický žánr se postarali oslovení taneční publicisté - Lucie Dercsényiová, Pavol Juráš, Lucie Kocourková, Jana Návratová a Roman Vašek. Do výběru favoritů se dostaly více než čtyři desítky umělců ve třech kategoriích - ženský taneční výkon, mužský taneční výkon a choreografie, a to jak našich i zahraničních umělců v tuzemských inscenacích, tak i českých tanečníků v zahraničí za loňský rok. 

Podpořte naše sólisty a hlasujte ZDE!

Představení Na scénu! můžete zhlédnout tento týden 6. a 7. února, balet Kauza Kafka bude k vidění 26. a 28. března v DK Metropol. Rezervace vstupenek ZDE.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů