Stepem k premiéře Holka nebo kluk

Tweetněte nás!

Jistě ten příběh znáte z filmového plátna: statkář Orlický má za sebou tři nepovedená manželství a nelze se proto divit, že je zapřísáhlým nepřítelem všech žen. Na svém panství zaměstnává jen staré mládence a ženitbu zapovídá i svému synovci a univerzálnímu dědici Ríšovi. Když zjistí, že se Ríša tajně schází s osobou ženského pohlaví, rozhodne se jej vydědit. V záloze má totiž vhodnějšího dědice – kabaretního tanečníka a zpěváka Ádu Bártů. Je však Áda holka nebo kluk?
Stejnojmenný film natočil už v roce 1938 přeborník na filmové veselohry Vladimír Slavínský s Adinou Mandlovou v titulní dvojroli. Přesně o šedesát let později Slavínského filmový scénář přetavil do divadelní podoby (kterou přizdobil kyticí prvorepublikových filmových šlágrů) „plzeňský Mollière“ Antonín Procházka a premiéroval ji ve svém domovském divadle.
Antonín Procházka bude rovněž režisérem českobudějovické verze této oblíbené veselohry, jejíž premiéru uvede soubor opery JD v pátek 4. dubna v historické budově Jihočeského divadla. Autorem hudebního nastudování je dirigent Martin Peschík. V inscenaci důležitou roli hrají stepařská čísla, jejichž nácvik je aktuálním úkolem pro herečku Taťánu Kupcovou. Na zkušebně činohry představitelku titulní role Lenku Krčkovou (alternuje ji Barbora Munzarová j.h.) a šest externích tanečnic zachytil objektiv Michala Sironě. V dalších rolích se na jevišti můžete těšit na hostujícího Daniela Bambase, Aleše Voráčka, Josefa Průdka, Ivu Hošpesovou, Miloslava Veselého, Taťánu Kupcovou a na další plejádu operních tváří, které – věrni žánru této inscenace – budou dokonale mluvit, zpívat a tančit.

 

foto Michal Siroň foto Michal Siroň foto Michal Siroň foto Michal Siroň foto Michal Siroň foto Michal Siroň foto Michal Siroň foto Michal Siroň

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů