Pomozte nám podpořit Činoherák!

Tweetněte nás!

Vážení příznivci divadla,

již řadu dní probíhá éterem informace o kritické situaci Činoherního divadla v Ústí nad Labem. Tento nepřehlédnutelný český soubor se prapodivnou politickou hrou za zády vedení divadla dostal do situace, kdy není schopen pokračovat ve své činnosti déle než několik měsíců. Nejvíce zarážející je způsob, jakým dokázali někteří představitelé tamní politické reprezentace situaci připravit. Nenechme Činoherák napospas podivným rozhodnutím politiků, kteří nevidí dále než na konec svého volební období a často hledí hlavně na své soukromé zájmy. Tato situace může nastat i u dalších českých divadel.

Pokud vám není výše uvedená situace není lhostejná a chcete s ní vyjádřit nesouhlas, máte možnost podepsat petici na podporu Činoherního divadla v prostorách všech scén Jihočeského divadla. Situace ještě není definitivně uzavřena, váš podpis má váhu.

Ve středu 26. 2. 2014 v 15.00 na na Lannově třídě u sousoší úředníků (u přechodu k hlavní poště) pořádá Kulturní klub Horká vana a Jihočeské divadlo happening na podporu Činoherního studia Ústí nad Labem, jemuž po více než 40ti leté existenci hrozí zánik kvůli zlovůli politiků. Přijďte zazvoněním kladiva o kovadlinu a podpisem pod petici vyjádřit tomuto tradičnímu a kvalitnímu souboru svou podporu! Děkujeme!. Více informací čtěte ZDE.

Pro lepší orientaci v zamotané situaci zde přikládáme asi nejlepší souhrnný článek J. Nýdrleho z  MF DNES – Sever, 12. února 2014 a několik dalších odkazů.

 

Děkujeme vám  za podporu českého divadla.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů