Když jsou holky švarní kluci

Tweetněte nás!
Lenka Krčková, Barbora Munzarová / foto Michal Siroň

Divadlo je věc předem domluvená a na prknech, která znamenají svět si stačí nalepit laškovný knír a nasadit cylindr a z půvabných mladých dam jsou „jako zázrakem“ švarní kluci. Nevěříte? Podívejte se na sérii fotografií obou protagonistek (nebo protagonistů?), nové komedii Holka nebo kluk, které vznikly při přípravě inscenačního plakátu!

Lenka Krčková, Barbora Munzarová / foto Michal Siroň

Není tajemstvím, že původním nápadem režiséra Vladimíra Slavínského, který už v roce 1938 udělal na stříbrném plátně z Adiny Mandlové tanečníka jménem Áda, se inspiroval „plzeňský Molière“ Antonín Procházka a stvořil zbrusu novou konverzační komedii pro divadlo. Světovou premiéru měla jeho hra v domovském Divadle J. K. Tyla v roce 1998 a nyní doputovala i na jihočeská divadelní prkna. Operní soubor s činoherními hosty Lenkou Krčkovou, Barborou Munzarovou, Taťánou Kupcovou, Danielem Bambasem (v alternaci s tenoristou Alešem Voráčkem) a Petrem Červinkou pod režijní taktovkou samotného autora finišuje nyní do premiéry, která se uskuteční 4. dubna v Jihočeském divadle Holka nebo kluk v Procházkově verzi - na rozdíl od stejnojmenného filmu - je hudební veselohrou, v níž zazní celkem patnáct prvorepublikových šlágrů nejrůznějších skladatelů. Jejich hudebního nastudování se ujal dirigent Martin Peschík, který v souladu s duchem tehdejší hudby velmi dbá, aby operní orchestr zněl maximálně swingově. Z operních sólistů v klíčových rolích statkáře Orlovského a jeho správce Anatola vystoupí Josef Průdek a Miloslav Veselý, v ostatních důležitých ženských postavách Iva Hošpesová nebo Romana Strnadová a Miroslava Veselá nebo Dagmar Volfová. V inscenaci důležitou roli hrají také stepařská čísla, která s představitelkami titulní role šesti externími tanečnicemi nacvičila herečka Taťána Kupcová, která je rovněž členkou originálního pohybového divadla Veselé skoky.

Lenka Krčková, Barbora Munzarová / foto Michal Siroň

Zveme Vás tedy do třicátých let 20. století na panství zapřisáhlého nepřítele žen statkáře Orlovského, který hledá vhodného dědice s důležitou podmínkou – mužným knírem pod nosem (rezervace vstupenek ZDE).


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů