José Cura + JD - show 2014

Tweetněte nás!

Orchestr opery Jihočeského divadla pod vedením generálního hudebního ředitele Maria De Rose doprovázel světového tenoristu José Curu na jeho dvou pěveckých koncertech - 13. 3. 2014 Bratislava a 15. 3. Ostrava.
Na operním galavečeru se v áriích a duetech z italských oper G. Verdiho, G. Pucciniho a R. Leoncavalla představila spolu s José Curou také vynikající slovenská sopranistka Linda Ballová, která má dnes již mezinárodní renomé.
Kromě zpěvních čísel ze známých a oblíbených oper Komedianti, La Traviata, Otello, Turandot, Tosca, Madama Butterfly a Bohéma se náš orchestr blýskl rovněž v "symfonických" částech hudebně-dramatických děl jako jsou Síla osudu, Komedianti a Manon Lescaut.

Jiří Šesták (ředitel JD) o koncertu:
Jihočeské divadlo proměnilo sen ve skutečnost

Někdy se v životě stanou události, které, předpovězeny pár let před tím, by vzbudily sarkastický posměch či pochybování o duševní svéprávnosti svého autora. Kdyby někdo před deseti, dvaceti lety prohlásil, že jednou bude operní orchestr Jihočeského divadla vybrán světovou operní hvězdou, aby ji doprovázel při koncertech a to i v zahraničí, byl by fantastou, který sní mimo realitu. Ale přesně to se minulý týden stalo skutečností.
Operní superstar José Cura přizval na svá koncertní vystoupení v Bratislavě a v Ostravě orchestr opery Jihočeského divadla v čele s hudebním ředitelem Mariem de Rose. Jeho angažování v našem divadle tak přináší další šťavnaté plody. Obě uvedená města, z nichž jedno je hlavním městem jiného státu, mají přitom nejen vlastní operní tělesa, ale i vlastní filharmonii. José Cura v nich navíc vystoupil poprvé.
Na koncert v Bratislavě přišlo 1400 diváků, v Ostravě dokonce 3000 diváků. Na billboardech, plakátech a webových stránkách je vedle jména umělce, který zpívá v nejslavnějších operních domech světa, uvedeno Jihočeské divadlo i město České Budějovice.
Během bratislavské hudební události, kdy publikum třikrát aplaudovalo vestoje, pochválil José Cura kvalitu orchestru, ke kterému přilnul jeho přítel dirigent Mario de Rose. Ten večer jsem byl hrdý na výborný výkon orchestru, na krásnou spolupráci se světovým tenorem nejen jako ředitel Jihočeského divadla, ale také jako občan Českých Budějovic, protože jsem byl přítomen hvězdné chvíli. Události, která by si zasloužila palcové titulky v našich regionálních novinách i pozornost dalších médií, ale také přítomnost politiků přímo na místě. Aby se stali svědky této výjimečné umělecké události v téměř stoleté historii Jihočeského divadla, ale tím i zviditelnění Českých Budějovic v tom nejlepším světle.
Snad historie daleko více ocení, co nám v chvatu každodennosti a jisté nevšímavosti bohužel uniká.
Pro úplnost musím doplnit, že operní orchestr byl posílen členy Jihočeské komorní filharmonie a vedle José Cury zpívala slovenská operní hvězda Linda Ballová. Stalo se 13. a 15. března 2014.

foto archiv bravocura.comfoto archiv bravocura.comfoto archiv bravocura.comfoto archiv bravocura.comfoto archiv bravocura.comfoto archiv bravocura.comfoto archiv bravocura.comfoto archiv bravocura.comfoto archiv bravocura.comfoto archiv bravocura.comfoto archiv bravocura.com

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů