Získá Viktor Svidró Cenu Thálie?

Tweetněte nás!
Viktor Svidró v baletu Kauza Kafka

V sobotu 29. 3. 2014 se budou už po jedenácté vyhlašovat Ceny Thálie. Letos má Jihočeské divadlo svoje želízko v ohni. V kategorii balet, pantomima a jiný tanečně dramatický žánr je mezi třemi kandidáty nominován sólista baletu Viktor Svidró.

Viktor Svidró v baletu Kauza Kafka

Porotu zaujal hlavní rolí v inscenaci Kauza Kafka, v choreografii šéfa souboru Attily Egerháziho. Dle vlastních slov V. Svidró, rodáka z maďarského města Sopron, se jedná o fyzicky velmi náročnou roli, ke které navíc ještě musel přijmout roli herce.
Představení Kauza Kafka má skvělé kritiky u německé i české odborné veřejnosti.

Viktor Svidró v baletu Kauza Kafka

Viktor Svidró je druhým baletním sólistou Jihočeského divadla, který je na tuto cenu nominován. V roce 2010 Cenu Thálie získal Zdeněk Mládek za sólo v choreografii Attily Egerháziho So In Love.

Zdeněk Mládek si přebírá Cenu Thálie

Ceny Thálie se udělují interpretům ve čtyřech oborech – v činohře, opeře, v baletu, pantomimě či jiném tanečnědramatickém žánru a v muzikálu, operetě či jiném hudebnědramatickém žánru. O laureátech výročních Cen Thálie rozhoduje Kolegium pro udílení Cen Thálie. Vedle výročních cen se udělují ceny za celoživotní mistrovství ve všech čtyřech výše zmíněných oborech a také v oboru loutkového divadla. Prezidium určuje také držitele Ceny Thálie pro mladého činoherce (do 33 let).

Ceny Thálie se budou udělovat 29. 3. v Národním divadle v Praze. Slavnostní ceremoniál bude opět moderovat Antonín Procházka, který v současné době se souborem opery JD připravuje novou hudební komedie Holka nebo kluk.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů