Quijote do ulic!

Tweetněte nás!
Quijote!

Zkoušení inscenace Quijote! v Malém divadle je odstartováno. O připravované novince jsme si povídali s její dramaturgyní Helenou Kebrtovou.

Quijote!

Jak se nejodhodlanější hrdina všech dob popere s jihem Čech?

Především takového bojovníka nebylo možné udržet na jevišti. Náš neohrožený hrdina pronikne do centra města, aby se zde utkal s civilizací. A my půjdeme za ním. Diváci se proto mohou těšit na netradiční exteriérové představení, jehož se stanou organickou součástí.

Za Quijotem tedy vůbec nepůjdeme do budovy Malého divadla?

Hrát se bude na nádvoří Galerie Pod kamennou žábou na Piaristickém náměstí. Inscenace vzniká přímo pro tento prostor. Premiéra proběhne 30. května v rámci Českobudějovické Galerijní noci. V průběhu léta ale Quijote pocestuje dál po jihu. Například do centra Českého Krumlova, nebo Třeboně.

Tvorba Malého divadla je výjimečná striktně autorským přístupem, všechny hry jsou psány přímo na tělo souboru. Je tomu tak i v případě adaptace Cervantesova románu?

Samozřejmě! Náš Quijote není historickou relikvií. Je produktem současné doby, poučený nejen rytířskými romány, ale i dobrodružnými filmy, komiksy a počítačovými hrami. Je to Superqujiote. Se Cervantesovým Donem Quijotem ho ale stále pojí to nejzákladnější: víra v ideály.

Jak tedy bude náš aktualizovaný, městský Quijote vypadat?

Na tvorbě se podílí celý soubor Malého divadla (včetně nové herecké posily souboru Marka Menšíka, hrát bude dokonce i kmenový režisér a dramaturg Janek Lesák!) pod režijním vedením nového uměleckého šéfa Petra Haška. V inscenaci budou využity různé formy, jako je loutkové divadlo, pantomima, tanec, zpěv a cirkusové prvky. Nechci prozrazovat, ale zrovna minimalisté nejsme. Někteří herci se například dostali za úkol naučit jezdit na motorce. A není to jediný dopravní prostředek, který se v inscenaci objeví…

Quijote!

QUIJOTE!

Premiéra 30. 5. 2014, Galerie U kamenné žáby / Piaristické náměstí

Režie / Petr Hašek

REZERVACE VSTUPENEK ZDE!

Quijote!
Quijote!
Quijote!

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů