Bibiana Šimonová oslaví významné životní jubileum

Tweetněte nás!

Jedna z nejvýraznějších hereckých tváří činoherního souboru JD Bibiana Šimonová oslaví 23. srpna 2014 významné životní jubileum..

Již od roku 1967 patří v činoherního souboru Jihočeského divadla k výjimečným hereckým talentům. V průběhu desítek sezón ztvárnila mimořádným způsobem více než 160 výrazných rolí v klasické i moderní dramaturgii. V jejím hereckém repertoáru figurují i desítky divácky oblíbených rolí, které ztvárnila před Otáčivým hledištěm Český Krumlov, ať už to byly titulní role v Tristanovi a Isoldě či v Krásce a zvířeti, Kněžna v Lucerně, Lesana ve Strakonickém dudákovi a Babička v dramatizaci české klasiky Boženy Němcové. Letos působí v Jihočeském divadle právě 47 let a v současné době účinkuje v inscenacích činohry Yerma, Blackout, Advent, Soudné sestry nebo Perfect days.

Jako připomínka její pestré divadelní dráhy slouží malý průřez z jejích význačných jevištních postav.

Cyrano z Bergeracu / Roxana / na snímku s I. KličkouTristan a Isolda / Isolda / na snímku s M. KláskemKupec benátský / Porcie / na snímku s I. KličkouKrál Lear / Cordelie / na snímku s O. HradeckýmI chytrák se spálí / Mamajevová / na snímku s J. MilleremKoncert / Marie / na snímku s J. ŠtěpničkouMarie Stuartovna / titulní roleMobil / SáraSoudné sestry / Bábi Zlopočasná / na snímku s J. Červenkovou a L. KrčkovouDeník / 23. 8. 2014

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů