Podpořte Jihočeské divadlo a hlasujte pro Blackout!

Tweetněte nás!

Chtěli byste vyhrát elektrokolo, úspornou ledničku nebo pračku? Máme pro Vás malý návod, jak na to.

V lednu letošního roku měla v Jihočeském divadle premiéru hra Blackout autorů Martina Glasera a Olgy Šubrtové, groteskní thriller zabývající se dopadem výpadku elektrického proudu na naši civilizaci. Téma mělo takový potenciál, že tvůrce hry napadlo propojit divadelní hru s besedami a udělat tak z kulturního zážitku vzdělávací projekt. Besedy s odborníky na energetiku jsou primárně určené studentům středních škol. Projekt má za cíl oslovit až 2 500 studentů během deseti besed v průběhu roku 2014 a 2015. Samotné představení má na svém kontě již více než 3 000 diváků. Díky této iniciativě se tak z divadelní hry stal vzdělávací projekt, který šíří povědomí o možných katastrofických scénářích do budoucna.

V dubnu jsme v rámci dvou dopoledních představení besedovali se studenty a odborníky na energetiku nejen na téma blackoutu, ale také o úsporách energie a ochraně životního prostředí, a projekt jsme pod názvem „BLACKOUT - cyklus představení a besed s odborníky na energetiku“ přihlásili do soutěže E.ON Energy Globe Award ČR.

E.ON Energy Globe Award ČR je jedno z nejuznávanějších ocenění v oblasti životního prostředí. Vyznamenává energeticky úsporné projekty tzn. projekty, které šetří energii, přírodu a přispívají k ochraně životního prostředí, a snaží se inspirovat firmy, instituce i jednotlivce, aby se k tomuto záměru pokusili přispět i svou měrou. Soutěží se o ekologického oskara ve čtyřech základních kategoriích „ Obec, Kutil, Firma a Mládež“.

Náš projekt Blackout přihlášený do kategorie Mládež byl z celkem přihlášených 242 projektů vybrán porotou mezi 12 nejzajímavějších, které nyní soutěží nejen o hlavní cenu, ale také o ocenění projekt Sympatie. Hlasovat můžete až do 30.9.2014 na http://www.energyglobe.com/hlasovani/

Projekty jsou v jednotlivých kategoriích řazeny abecedně, nikoliv podle počtu získaných bodů. Jak tedy podpořit projekt Jihočeského divadla?

Číslo projektu: 11

Název projektu: BLACKOUT - cyklus představení a besed s odborníky na energetiku

Předkladatel: Jihočeské divadlo, p.o.

Veškeré další informace naleznete na stránkách www.energyglobe.cz  A nezapomeňte, odměnou za Váš hlas může být elektrokolo, úsporná lednička nebo pračka…


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů