Outsideři na scéně

Tweetněte nás!

V sobotu 4. října otevře Malé divadlo svou první sezónu pod novým uměleckým vedením. Pojítkem inscenací, které budou po následující rok na scéně pro mladé publikum vznikat, budou hrdinové, kteří možná na první pohled zrovna hrdinsky nepůsobí. Jsou to malí outsideři. 

Sezónu už předznamenal letní projekt Quijote! v režii Petra Haška. V něm se blázen Don Quijote na kradené motorce proháněl přímo historickým centrem Českých Budějovic. Úspěšná inscenace se na repertoár opět navrátí na jaře příštího roku, kdy se i vydá na tour po dalších městech republiky.

Na první premiéře sezóny s názvem Jak jsem byl Cyrano pracuje kmenový režisér Malého divadla Janek Lesák spolu s hercem Markem Menšíkem, který je jediným protagonistou originální adaptace Cyrana z Bergeracu pro děti prvního stupně základních škol. 

Příběh vypráví o malém Jakubovi, který koktá a má hrát ve školním dramaťáku divadlo. Je to pro něj podobné drámo, jako to o Cyranovi. Spolužáci ho mají za mlčenlivého outsidera a promluvit před publikem je pro něj skutečné hrdinství. Tvůrci si na pomoc přizvali například českobudějovickou logopedku Mgr. Sofii Ritterovou nebo přední české mistry pantomimy a pohybu Vojtu Švejdu a Tomsu Legierského. 

Tak co myslíte, dokáže osmiletý koktavý kluk odehrát Cyrana z Bergeracu? 

Přijďte se podívat 4. října od 17. hodin do Malého divadla! Rezervace vstupenek ZDE.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů