Komedie Bambini di Praga k výročí narození B. Hrabala

Tweetněte nás!

První premiérou v novém roce 2015 v Jihočeském divadle bude komedie Bohumila Hrabala BAMBINI DI PRAGA. Inscenaci uvádíme v rámci 100. výročí narození B. Hrabala.

Rozsáhlá povídka Bohumila Hrabala Bambini di Praga 1947 je známa i z filmového zpracování. Pod názvem Andělské oči ji natočil v roce 1993 režisér Dušan Klein.

Režie divadelní inscenace se ujal ostravský režisér Janusz Klimsza, který s činoherním souborem JD spolupracuje už podruhé. V roce 2009 tu nastudoval drama A. Millera Čarodějky ze Salemu. Do hlavních rolí třech podvodníčků obsadil režisér novou tvář činohry Reného Šmotka, který si v JD zahrál už v inscenaci V jámě lvové, a dále Martina Hrušku a Ondřeje Veselého, kteří tak poprvé na prknech JD budou už jen hostovat. Doplňuje je „sympatický mladík s andělskýma očima“ Jiří Suchý z Tábora.

Minimalistickou scénu celým představením provází živý klavírní doprovod v podání Sergeje Perepeljatnika. Režisér nepoužil v tomto představení žádnou reprodukovanou hudbu. V druhé půli večera se také diváci můžou těšit na taneční kreace hlavních hrdinů, kdy se pro nedostatek dam na scéně napárovali páni k sobě.

Bambini di PragaBambini di PragaBambini di PragaBambini di PragaBambini di PragaBambini di PragaBambini di PragaBambini di PragaBambini di PragaBambini di PragaBambini di PragaBambini di PragaBambini di Praga

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů