Balet JD zabodoval na Soutěžní přehlídce taneční tvorby

Tweetněte nás!
Foto: ND – Hana Smejkalová

Od roku 1992 se už po osmé uskutečnila Soutěžní přehlídka současné taneční tvorby ČR BALET 2014. Do přehlídky je zahrnuto to nejlepší z repertoáru českých baletních souborů, které měly v posledních třech letech alespoň jednu premiéru. Pětičlenná porota ve složení Lucie Dercsényiová, Jana Hošková, Zdeněk Prokeš, Roman Vašek a Igor Vejsada shromáždila 90 odborných posudků k 26 inscenacím z několika posledních sezon, a vytvořila tak významný dokumentačně-kritický materiál o současné české baletní tvorbě. Naposledy byla tato ocenění udílena na začátku roku 2012, nový ročník tedy zahrnuje zpětně tři roky práce českých baletních scén.

Foto: ND – Hana Smejkalová

Do soutěže vstoupilo celkem 10 baletních souborů (Balet Národního divadla Praha, Laterna magika, Pražský komorní balet, Bohemia Balet, Balet Praha Junior, Divadlo F. X. Šaldy Liberec, Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Jihočeské divadlo, Národní divadlo Brno a Národní divadlo moravskoslezské Ostrava).

Foto: ND – Hana Smejkalová

Za balet Jihočeského divadla získali Cenu za autorské dílo Attila Egerházi za inscenaci Kauza Kafka a Cenu za nejlepší sólistický výkon Viktor Svidró za interpretaci role Kafky taktéž v inscenaci Kauza Kafka.

Foto: ND – Hana Smejkalová

Hlavní cenu soutěžní přehlídky Balet 2014 získal Balet Národního divadla za inscenaci Čarodějův učeň (hudba Zbyněk Matějů, choreografie Jan Kodet, režie SKUTR).

Foto: ND – Hana Smejkalová

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěžní přehlídky Balet 2014 a předání cen se uskuteční 4. února 2015 v Národním divadle v Praze před představením Čarodějův učeň.

Foto: ND – Hana Smejkalová

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů