Nejúspěšnější sezóna JD v nominacích na celostátní Thálii

Tweetněte nás!
Věra Hlaváčková ve hře Job Interviews

Herecká asociace vyhlásia nominace divadelních cen Thálie. Jednu ze tří užších nominací v oboru činohra má i VĚRA HLAVÁČKOVÁ. Získala ji za roli ve hře Job Interviews, kterou přímo pro ni na tělo napsal Petr Zelenka. Jejími soupeřkami jsou Vilma Cibulková a Petra Hřebíčková.

Věra Hlaváčková ve hře Job Interviews

Rychlá, pracovitá, cynická, ale přesto plná touhy po obyčejném lidském štěstí. Z těchto ingrediencí buduje Věra Hlaváčková dramatický oblouk své postavy. Její cesta z vrcholu na dno lidské i společenské patří ke svrchovaným uměleckým kreacím na jevištích našich divadel v uplynulém roce - tak charakterizuje herecký výkon Věry Hlaváčkové odborná porota Cen Thálie. 

Věra Hlaváčková ve hře Job Interviews

V širších nominacích na Thálii byla už třikrát - za Kostelničku v Její pastorkyni, Maureen v Krásce z Leenane a Elizabeth Proctorovou z Čarodějek ze Salemu. "Je to pro mě obrovský úspěch, protože obzvlášť ženská kategorie je v republice tak strašně silná, že dostat se na stupeň vítězů je výborné, ať stojíte na kterémkoli místě," řekla Věra Hlaváčková.

Jolana Fogašová v Rusalce

Užší nominaci (tři nejlepší výkony) získala dále JOLANA FOGAŠOVÁ za roli Ježibaby / Cizí kněžny v opeře Rusalka na Otáčivém hledišti Český Krumlov.

Jolana Fogašová vytvořila v dvojroli Ježibaby a Cizí kněžny postavy nabité vnitřní energií, které se staly hybatelkami děje. Pěvecky se vyrovnala se ztíženými akustickými podmínkami krumlovského parku i díky zřetelné výslovnosti a liniím melodických oblouků.

Širší nominaci  získal MILOŠ HORÁK za roli Alfia  v opeře Sedlák Kavalír.

Jolana Fogašová v Rusalce

Zatím jediným držitelem prestižní Ceny Thálie je sólista baletu Zdeněk Mládek, který ji získal za sólo v baletu A. Egerháziho So In Love v roce 2011. Loni se do užších nominací probojoval také Viktor Svidró za titulní roli v baletu Kauza Kafka.

O vítězích se rozhodně 28. března v Národním divadle v Praze.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů