První premiéra na nové Studiové scéně Na Půdě

Tweetněte nás!

Historicky první premiérou na nově vybudované Studiové scéně Na Půdě v Jihočeském divadle se stane tragikomedie mladého českého dramatika Petra Kolečka Poker face v hlavní roli s Věrou Hlaváčkovou.

Hra Poker face vznikla jako součást mezinárodního projektu Generační ikony, iniciovaný Divadlem Letí. Generační ikony měly představit pohled třech současných autorů a režisérů ve třech divadlech na téma, které by se dalo shrnout do jedné otázky: jaké nebo kdo jsou dnes ikony jednotlivých generací v různých zemích Evropy? Petr Kolečko na to reaguje hrou Poker face a světová premiéra v režii Hanse Eschera se uskutečnila ve slovenském divadle GUnaGu.

Tato černá komedie by mohla mít podtitul „pravda a láska vždy nevítězí“, neboť obsahuje značnou dávku (sebe)ironie a nadhledu přímo z našeho česko-slovenského prostředí. Naše nedávno prožité dějiny totiž prostřednictvím veřejných vystoupení uznávaných osobností a hlásání jistých názorů zásadním způsobem určily a dodnes určují budoucnost i současnost těchto dvou zemí a obyčejných lidí, kteří v nich žili a žijí. To je námětem pro hru Poker face, v níž se vtipně spojuje minulé i současné, politické i lidské, mystifikace i reálná fakta. Humor v této hře balancuje na hraně, na rozhraní vtipného a mrazivě smutného.

Celý příběh se točí okolo hlavní postavy Jany v podání Věry Hlaváčkové, kterou poznáváme nejprve jako dvacetiletou naivní idealistku zamilovanou do Václava Havla ještě před Listopadem 1989. Chodí hrát karty do nemocnice se svým nemocným otcem (Jan Dvořák). Nastupuje nová doba a z Jany se stává sebevědomá a cynická hráčka pokeru, má dvacetiletou dceru (Tereza Vítů), která je možná dcerou Václava Havla. Její přítel Viktor (Jiří Suchý z Tábora) chce od Jany peníze na rozjezd svojí politické kariéry a nakonec zatouží i po ní samotné.

Tedy jde v podstatě komorní rodinný příběh, kde během jednoho vánočního večera, kde se plynule prolínají minulé i současné události, poznáváme tři generace, dva politické režimy, dvě ideologie a jejich vliv na život, sny a touhy obyčejných lidí…

Přijďte se podívat do nových prostor, na novou, moderní studiovku, která v Jihočeském divadle doteď chyběla. Rezervace vstupenek ZDE.

Poker face / foto Petr NeubertPoker face / foto Petr NeubertPoker face / foto Petr NeubertPoker face / foto Petr NeubertPoker face / foto Petr NeubertPoker face / foto Petr NeubertPoker face / foto Petr NeubertPoker face / foto Petr NeubertPoker face / foto Petr NeubertPoker face / foto Petr NeubertPoker face / foto Petr Neubert

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů