Nejslavnější Requiem zazní v katedrále sv. Mikuláše

Tweetněte nás!

Již tuto neděli 29. března se v českobudějovické katedrále sv. Mikuláše rozezní jedna z nejkrásnějších mší za spásu duše zesnulých v dějinách hudby – Mozartovo Requiem d-moll, KV 626. Je zároveň – díky okolnostem svého vzniku – také „nejtajemnější“ skladbou tohoto druhu, velkolepým smířením s pomíjejícností naší životní pouti. 

Mozartovi, který byl přesvědčen, že Requiem skládá pro sebe, se podařilo dokončit pouze první část Requiem aeternam a Kyrie eleison. Další části až po Hostias zanechal rozpracované a skladbu dokončil jeho přítel Franz Xaver Süßmayr, který velice dobře znal Mozartův styl.

Přesně o 200 roků později od vzniku této mše se jí ujal významný harvardský muzikolog Robert D. Levin a právě v jeho poučené redakci ji operní soubor nyní představí. Requiem je skladbou, o níž platí to, co o Mozartově hudbě všeobecně: slyšitelně pochází shůry, odkud lze postihnout zároveň obě strany bytí, radost i bolest, dobro i zlo, v jejich skutečnosti, ale i v jejich ohraničenosti.

Sólových partů se ujmou Maria Bisso / soprán, Dagmar Volfová / alt, WeiLong Tao / tenor a Alexandr Beň / baryton. Orchestr opery Jihočeského divadla diriguje Mario De Rose.

Začátek koncertu v 19.30.

Rezervace vstupenek ZDE.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů