Jak se dělá film na divadle

Tweetněte nás!

Teenagerům je určena nová inscenace Malého divadla FILMMAKEŘI. Režisér Janek Lesák je provede světem filmu a filmových technologií.

Kmenový režisér Malého divadla Janek Lesák připraví ke Světovému dni divadla 27. března 2014 premiéru inscenace určené speciálně teenagerům. Autorsky se na ní podílí nejen on s dramaturgem Petrem Haškem, ale také samotní herci Malého divadla. Novinka s názvem FILMMAKEŘI se stane první ze série titulů, kterými se divadlo chce věnovat věkové skupině 13+.

"Filmmakeři vznikají metodou kolektivní improvizace, při níž v začátku zkoušení neexistuje pevný scénář. Ten bude postupně vznikat teprve na zkouškách a všichni členové tvůrčího týmu se stávají jeho spoluautory. Ve spolupráci s profesionálním animátorem a maličkým živým filmovým orchestrem vznikne na jevišti dokonale vybavené filmové studio. To nám umožní vyprávět vám skrze jazyk a vyjadřovací prostředky filmu celý jeho příběh, příběh fenoménu, který má po celém světě miliony fanoušků. Uvidíte nejslavnější filmové hvězdy, zrod fantastických filmových efektů i konečný souboj filmu a divadla o místo nejzábavnějšího média všech dob," uvedl režisér Janek Lesák

V nové inscenaci hrají Denisa Posekaná, Lucie Škodová, Petr Hubík, Jan Hönig, Jan Vejražka a Bartoloměj Veselý.

Premiéra 27. 3. 2015 od 18.30 v Malém divadle, další reprízy 1. 4., 18. 4. a 6. 5., rezervace vstupenek ZDE.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů