Výsledky fotosoutěže s Labutím jezerem

Tweetněte nás!
Adam Bašta

V úterý 14. 4. byly před představením Labutího jezera vyhlášeny výsledky fotosoutěže. Do soutěže se přihlásilo 74 amatérských fotografů a fotofandů, kteří měli chuť vyzkoušet si divadelní fotografii a zkusit zachytit tanec na zkoušce souboru baletu Jihočeského divadla. Všichni takto přihlášení zájemci měli možnost vyzkoušet si na prvním „rozstřelovacím“ focení 24. ledna pořízení série fotografií, z nichž tři zaslali k hodnocení odbornou komisí. Odborná porota složená z profesionálních fotografů a zástupců médií vybrala čtyři finalisty - Adama Baštu, Veroniku Brunovou, Jindřicha Čermáka a Lenku Dohnalovou, kteří pak v několika termínech fotili přípravy baletní inscenace až do její premiéry.

Samotná soutěž vyvrcholila veřejnou výstavou šesti fotografií od každého finalisty, které byly od 20. března 2015, tedy od data premiéry Labutího jezera, po dobu dvou týdnů střídavě umístěny na výstavních panelech na českobudějovickém náměstí  Přemysla Otakara II. a na Lannově třídě.

Adam Bašta

Vítězem soutěže s největším počtem diváckých hlasů se stal Adam Bašta, který tak vyhrál zrcadlovku Nikon v hodnotě 26 000 Kč, kterou do soutěže věnovala firma ELLEX s prodejnou v Rudolfovské ulici. A Adam Bašta rovněž vyhrál i cenu odborné poroty.

Adam Bašta

Prohlédněte si vítěznou sérii fotografií Adama Bašty:

Adam Bašta
Adam Bašta
Adam Bašta

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů