Premiéra komedie Žena jako druh

Tweetněte nás!
Bibiana Šimonová, Teresa Branna / foto Petr Neubert

Poslední činoherní premiérou této divadelní sezóny před začátkem sezóny na Otáčivém hledišti je komedie Žena jako druh australské spisovatelky Joanny Murray-Smith v režii šéfky činoherního souboru Jany Kališové, s Bibianou Šimonovou v hlavní roli. Tuto komedii uvádí Jihočeské divadlo 24. dubna od 19 h v české premiéře.

Teresa Branna, Jan Kaštovský, Dana Verzichová, Tomáš Drápela / foto Petr Neubert

Slavná spisovatelka Margot Masonová napsala své první feministické dílo již velmi dávno. Stala se slavnou celebritou a uznávanou autorkou mnohých bestsellerů. Momentálně ji však trápí tvůrčí krize a její vydavatel již netrpělivě čeká na aktuální knižní hit. Ve svém odlehlém vesnickém domě bojuje Margot nejen s termínem odevzdání svého rukopisu, ale také s Molly Riversovou, studentkou a dcerou jedné ze svých nejoddanějších obdivovatelek, která na ni neočekávaně vytáhne revolver…

Dana Verzichová, Tomáš Drápela, Bibiana Šimonová, Jiří Untermüller / foto Petr Neubert

Komedie australské autorky Joanny Murray-Smith je vědomě inspirovaná skutečnou událostí, jejíž aktérkou byla ikona západního feminismu Germaine Greerová. Hra však ironický pohled na myšlenkové kotrmelce rozličných ženských teorií vydatně kombinuje s prvky frašky, kterou přináší realita našich dnešních životů. V Margotině domě se postupně objevují její zničená dcera - starostlivá matka tří dětí, která se snaží natruc matčiným zásadám neřídit se feminismem, její šokovaný manžel - úspěšný manažer, mladý „macho“ taxikář a nakonec i Margotin vydavatel, jehož role je v jejím životě mnohem významnější, než bychom čekali. Diváky čeká komedie ze současnosti plná překvapení, která je však nejen o ženách, ale i o mužích, o vzájemných partnerských vztazích a každodenním životě, který se nám nedaří žít podle knih a vysněných představ.

Jan Kaštovský, Bibiana Šimonová, Teresa Branna / foto Petr Neubert

Kromě Bibiany Šimonové, která ztvárnila hlavní roli spisovatelky Margot Masonové, se můžete těšit na Teresu Brannou, Danu Verzichovou, Jana Kaštovského, Tomáše Drápelu a Jiřího Untermüllera.

Premiéra 24. 4. v 19 h v Jihočeském divadle. Další představení 27. 4. / 4. 5. / 6. 5. Rezervace vstupenek ZDE.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů