Pavel Oubram v širší nominaci na cenu Thálie

Tweetněte nás!
Pavel Oubram na snímku fotografa Ivana Pinkavy.Odbornou porotu udělující cenu Thálie za nejlepší herecké výkony ve všech českých a moravských divadlech zaujal výkon Pavla Oubrama v titulní roli inscenace Kašpar Hauser - Dítě Evropy natolik, že ho zařadila do širší nominace na toto prestižní celostátní ocenění. Historickou detektivku napsal na motivy skutečných historických událostí Jan Vedral a jeho práci ocenila Nadace Alfréda Radoka v soutěži o nejlepší novou českou hru. Pavel Oubram svou plastickou studií týraného člověka, který bojuje o vlastní důstonost a nakonec i o holý život, definitivně potvrdil, že patří k nejtalentovanějším hercům nastupující herecké generace činoherního souboru.
Kašpar Hauser je součástí výrazné dramaturgické řady, která na jeviště Jihočeského divadla uvádí novinky české dramatiky v prvním nastudování. K dalším výrazným inscenačním počinům patřily a patří např. inscenace Husák útočí, Poslední večeře nebo Muž sedmi sester. Pavel Oubram v současné době zkouší hlavní roli Algernona v připravované komedii Oscara Wildea Není Filip jako Filip a zajímavé role pro něj dramaturgie divadla chystá i v příští sezóně.
Poslední večerní představení Kašpara Hausera uvidí diváci v Českých Budějovicích v sobotu 11. února v 19 hodin. Derniéra proběhne v březnu na jevišti Švandova divadla v Praze v rámci přehlídky nejlepších činoherních inscenací regionálních divadel.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů