Tři mušketýři se opět vracejí

Tweetněte nás!

Po loňské úspěšné obnovené premiéře se před Otáčivé hlediště vrací divácky velmi oblíbená romantická komedie Tři mušketýři. Podle slavného románu Alexandra Dumase hru napsali Martin Glaser a Olga Šubrtová. Tato komedie je první z řady autorských her, které dvojice pro otáčivé hlediště napsali. Následovaly komedie Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) v hlavní dvojroli s Oldřichem Víznerem, Robin Hood a zatím posledním počinem byl Dekameron.

Loni se výrazně změnilo obsazení. Ondřeje Veselého vystřídal v roli D´Artagnana Jan Hušek a Ondřej nahradil Reného Přibila (a ještě předtím Jiřího Ornesta) v roli Richelieua. S Martinem Kubačákem v roli Rocheforta se alternuje Viktor Limr, který hostuje v detektivní  komedii Pes baskervillský a v Jihočeském divadle ve hře Blackout. Mladou Constance hraje nová tvář činohry Tereza Vítů, vystřídá tak Teresu Brannou a ještě před ní Lenku Krčkovou.

V rolích ostatních mušketýrů zůstávají Martin Hruška jako Athos, Pavel Oubram jako Porthos (původně Martin Davídek) a Tomáš Drápela jako Aramis (před ním Ctirad Götz).

Tři mušketýři měli premiéru 15. 6. 2001, a odehrálo se už 130 repríz a tento rok je naplánováno dalších 22 představení.

Letos se hrají ve dvou blocích 30. 6. - 12. 7. a 11. 8. - 21. 8., online rezervace ZDE.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů