Neopakovatelný talent Petra Hanuse

Tweetněte nás!
Romeo a Julie / Sylva Vozková, Petr Hanus

Letos uplynulo přesně 40 let, co se tehdy mladý herec – čerstvá posila činoherního souboru Jihočeského divadla – poprvé zapsal do paměti diváků. Pamětníci dobře vědí, že to bylo v roli Stacha v polském „lidovém“ muzikálu Horalé a Krakované polského obrozence Boguslawského. Tančil, zpíval a hrál doslova jako o život. To mu zůstalo další tři desítky let, které prožil s činohrou JD. Tato léta jen znovu a znovu potvrzovala, jak všestrannou, kreativní hereckou osobností Petr je. Zkrátka talent bez hranic přinášející divákům jen radost.

Noc pastýřů / Petr Hanus

Z jeho „erbovních“ rolí v průběhu jihočeských let připomeňme alespoň Shakespearova Romea v imaginativní režii Ivana Baladi, postavu českého skladatele J. J. Ryby v životopisném dramatu Noc pastýřů, o níž sám prohlásil, že byla jeho hvězdnou hodinou, a jíž jako by předjímal svůj osud. Dále shakespearovskou komickou dvojici Oberona a Falstaffa z Menzelových inscenací před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. Petr nebyl zdaleka jen „komediant“, byť ve veseloherních úlohách sklízel největší úspěchy. Z vážných rolí proto zůstanou v paměti jeho Agamemnón z antické tragédie Ifigénie v Aulidě v režii Jana Kačera, mlynář z Jiráskovy Lucerny, Bláha z Našich furiantů, Zvíře z Hrubínovy pohádkové hry Kráska a zvíře a seznam by mohl pokračovat nejméně do stovky.

Sen noci svatojánské / Petra Hobzová, Petr Hanus

Petr Hanus patří právě 10 let, od chvíle, kdy nenávratně opustil svět divadelních prken (27. 8. 2005), do pomyslné síně slávy Jihočeského divadla. Neopakovatelný talent, rozhodně dosud nikým nezopakovaný.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů