Projekt ARCHA NADĚJE zve na diskuzi i výstavu

Tweetněte nás!

Projekt Archa naděje nabídne ve čtvrtek 26. 11. 2015 dvě významné události - diskuzi, která svým obsahem zasahuje do minulosti, ale dotýká se také reálných, živých témat dnešní doby, a vernisáž výstavy Archa naděje.

V tento den proběhne od 14 do 16 h v aule Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity (Dukelská 9, místnost D 240) diskuze u kulatého stolu na téma možných podobností dějinné události exodu židovského národa v roce 1940 s aktuálním děním. Moderátorem diskuze je RNDr. Mojmír Kallus, ředitel Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém ICEJ, které je spolupořadatelem a partnerem projektu Archa naděje. Diskutovat u kulatého stolu dále budou izraelský velvyslanec v České republice Gary Koren, prof. RNDr. Libor Grubhoffer, CSc. a doc. Ing. Fedor Gál, DrSc.

V 18 h v Galerii Mariánská, Pražská tř. 1, pak bude slavnostně zahájena výstava Archa naděje, v rámci které budou vystaveny reliéfy a plastiky akademického sochaře Michala Moravce. Součástí výstavy jsou také unikátní ilustrace, dokumenty a úryvky z deníku Karla Brandýse, přímého účastníka exodu židovského obyvatelstva v roce 1940, který popisuje svízelnou cestu Židů do Palestiny. Výstava bude umístěna v prostorách Galerie Mariánská od 26. listopadu 2015 a potrvá do 29. února 2016.

Více na www.archanadeje.cz

 

Partnerem diskuze u kulatého stolu je Jihočeská univerzita.

Partnerem výstavy je Galerie Mariánská. 


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů