Promítání filmu Příběh trosečníků Patrie

Tweetněte nás!

Tuto středu 2. 12. od 19:30 můžete využít jedinečnou příležitost setkat se s výrazným a oceňovaným českým dokumentaristou Pavlem Štinglem při projekci jeho snímku Příběh trosečníků Patrie a následné besedě, kterou bude moderovat Veronika Poldauf Riedlbauchová. Setkání se bude konat v nové Studiové scéně Jihočeského divadla Na Půdě.

Večer se řadí do kaleidoskopu událostí vázaných k velkolepému multižánrovému projektu Jihočeského divadla ARCHA NADĚJE. Více o projektu na ZDE.

…Při cestě do Izraele v říjnu 1996 začaly vznikat první předtáčky k projektu "Příběh trosečníků Patrie", který přibližuje osudy židovských utečenců z okupované Evropy roku 1940. Po strastiplné cestě válčícím světem připlouvají k břehům Palestiny. Koloniální vláda je však nepřijme a oni se pokusí poškodit loď, na které mají být transportováni dále. Následkem exploze na lodi dochází ke katastrofě, při níž umírá na tři sta přistěhovalců. Projekt byl dokončen s použitím exkluzivních archivních materiálů v roce 1997. V roce 1998 byl vyznamenán cenou FIAT/IFTA…

Na promítání filmu je vstup zdarma, z důvodu omezené kapacity studiové scény je nutná rezervace ZDE.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů