Předplatné na novou sezónu 2016/17 v prodeji od pondělí 2. května

Tweetněte nás!

Milí diváci, vážení předplatitelé,

stejně jako v letošní sezóně bychom Vás i v té nadcházející rádi přivítali v hledišti Jihočeského divadla. Připravili jsme pro Vás v nové sezóně 2016/17 celkem 16 premiér všech souborů.

Nový umělecký šéf baletního souboru Lukáše Slavický vstoupí do své první sezóny v Jihočeském divadle Galavečerem baletu. Balet JD pak nastuduje dva nové tituly. Prvním je baletní večer Shakespeare & Stravinskij ve spolupráci s choreografy Magedem Mohamedem a Paulem Juliusem. Druhou premiérou bude představení pracovně nazvané Dekkadancers složené z choreografií tří mladých umělců Ondřeje Vinkláta, Marka Svobodníka a Viktora Konvalinky.

Činoherní soubor připraví jako už tradičně 6 nových inscenací, které se všechny tentokrát mohou pyšnit označením "komedie". Čtyři z nich uvedeme v české premiéře. Můžete se těšit na komedie Knězovy děti, Úča musí pryč!,  Kati i klasiku v podobě komedie Don Juan. Pro Studiovou scéněu Na Půdě jsou pak určeny inscenace  Přisámbůh! a Opona!.

V Malém divadle připraví čtyři představení pro všechny věkové kategorie. Pro nejmenší uvedeme 'jevištní anarchii' Všechno, co jste o divadle niky vědět nechtěli, ale my vám to stejně řekneme, se školáky navštívíme Ježíškův narozeninový heavy-mejdan Ježíšek Superstar. Dále přichystáme divadlení jízdenku pro mladé poutníky Cestopis a na úspěšný site-specific projekt Autobuď naváže plenérově přírodní apokalypsa Park, která nás zavede do Stromovky.

Operní soubor nastuduje tři nové inscenace, ve kterých půjde o patálie se záměnou identity či falešnou identitou - crazy komedii  Příležitost dělá zloděje, dále Trubadúra G. Verdiho a typický britský suchý humor si budete moci užít v operetě Mikádo

Pověstnou třešničkou na dortu bude společný projekt Malého divadla, činohry, opery a baletu Jihočeského divadla, původní rodinný muzikál o jednom lidském příběhu na pozadí zběsilého kolotoče dějin Kronikáři.

Věříme, že repertoárem jsme Vás určitě přesvědčili. Důležitou informací je však také cena předplatného. Ceny vstupenek se budou od nové sezóny mírně zvyšovat, cena předplatného je pro vás i tak jednoznačně výhodná.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů