Humans of Budějovice 23. a 24. 5. v DK Metropol

Tweetněte nás!

Jihočeské divadlo a Budějovický Majáles připravují unikátní projekt HUMANS OF BUDĚJOVICE, ve kterém bude účinkovat přesně 100 obyvatel Českých Budějovic. Každý z nich reprezentuje 1 % obyvatel, skrze které mohou diváci živě své město zkoumat. Znáte své město? Na co byste se zeptali?

Projekt bude uveden pouze ve dvou termínech, a to 23. a 24. května 2016 v DK Metropol (původně na Sokolském ostrově) v rámci zahájení Budějovického Majálesu.

Vstup na akci je bezplatný.

Soubor Malého divadla tentokrát připravil unikátní projekt na pomezí divadla a sociologického experimentu - 100 Budějičáků, 100 otázek, 1 pódium a největší živý graf v historii města. Cílem je zviditelnit a poznat celé naše město.

Režisér Janek Lesák popisuje projekt podrobněji: „Kromě samotných studentů, tvůrců a kapely VEES bude na jevišti velkém 12 x 12 m stát 100 obyvatel Budějovic, kdy každý jeden z nich bude zastupovat jedno procento města a dohromady vytvoří zmenšeninu Českých Budějovic. Tu se snažíme vytvořit proto, abychom se díky ní mohli města na cokoli zeptat. Abychom ho mohli zkoumat a líp ho poznat. Nejen sami účastníci tohoto projektu, ale i diváci, kteří přijdou, a dokonce i významné osobnosti města, které jsme pozvali, budou mít možnost té „zmenšenině“ města položit jakoukoli otázku. Na Sokoláku vytvoříme vlastně takový Hyde Park.“

„Představení bude zahajovat letošní Majáles. Jak bude stovka lidí odpovídat a pohybovat se po jevišti ze strany na stranu, bude tvořit grafy, které ostatní uvidí díky kameře umístěné nad nimi,“ doplňuje umělecký šéf Malého divadla Petr Hašek. „Tento projekt je poslední premiérou Malého divadla v této sezóně a je výsledkem více než roční spolupráce Malého divadla a studentů Gymnázia Česká. Vzniká v rámci rozsáhlého mezinárodního projektu deseti evropských divadel Platform SHIFT+, který se zaměřuje na výzkum a vývoj divadelní tvorby pro diváky ve věkové kategorii 13+. Věříme, že Humans of Budějovice budou neopakovatelným zážitkem pro účinkující i diváky. Vstup je zdarma, a tak přijďte a vezměte s sebou velkou deku a partu kamarádů.“

Hraje celý soubor Malého divadla a 100 obyvatel Českých Budějovic.

48 % obyvatel Budějovic jsou muži, 52 % ženy, 4 % nemají práci, 16 % dokončilo vysokoškolské vzdělání... 23. a 24. května 2016 na Sokolském ostrově budou tato nudná čísla vyměněna za konkrétní lidské tváře a celá populace Českých Budějovic bude zastoupena stovkou skutečných osob. K projektu byly vytvořeny také webové stránky humansofbudejovice.cz.

Projekt vzniká v koprodukci Malého divadla, Budějovického Majálesu, Gymnázia Česká, sociologického týmu Behavio Labs, mezinárodního projektu Platform Shift+ a kapely VEES.

Humans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr ZikmundHumans of Budějovice / foto Petr Zikmund

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů