Koncert baletní školy již tuto neděli

Tweetněte nás!

V neděli 29. 5. 2016 se opět po roce žáci baletní školy Jihočeského divadla pod vedením Mgr. Sergeje Škalikova představí na Koncertu baletní školy. Děti z baletní školy se pravidelně účastní nejrůznějších událostí Jihočeského divadla. Na koncertu, který se uskuteční v DK Metropol od 18 hodin, již tradičně vystoupí také tanečníci - studenti konzervatoře Taneční centrum Praha.

V rámci programu se můžete těšit na choreografie Sergeje Škalikova - např. Kohouti a slepice, Veselí skřítci, Tanec tučňáků, Romantik či Židlička. Studenti konzervatoře Taneční centrum Praha pak zatančí choreografie What is this... (chor. Natálie Housková), Déšť bubnuje na lepenku (chor. Agurtzane Peréz Olóriz), Pizzicato (chor. Pavla Königsmarková) v nastudování Mirky Martinovské také variace z Paquity. Baletním koncertem vás provedou herečka Věra Hlaváčková a sólista baletu Zdeněk Mládek.

Mgr. Sergej Škalikov působí v Jihočeském divadle od roku 1999. V témže roce se ujal i vedení baletní školy při JD. tehdy měla jen sedm žáků, kteří cvičili dvakrát týdně. Dnes se zde tanci a pohybové průpravě věnuje více než sto dětí. Za čtrnáct let Škalikovova vedení se uskutečnilo osmnáct koncertů baletní školy. Děti z baletní školy účinkovaly v mnoha představeních baletu, opery i činohry. 

Koncert baletní školy je již tradičním završením baletní sezóny v Jihočeském divadle. Divákům a fanouškům baletu a tanečního divadla děkujeme za přízeň a těšíme se na Vás v příští sezóně či na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově, kde baletní soubor uvede inscenaci Labutí jezero (rezervace vstupenek ZDE). 

Koncert baletní školy 2016Koncert baletní školy 2016Koncert baletní školy 2016Koncert baletní školy 2016Koncert baletní školy 2016Koncert baletní školy 2016Koncert baletní školy 2016Koncert baletní školy 2016Koncert baletní školy 2016Koncert baletní školy 2016Koncert baletní školy 2016

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů