OVERTEKST - titulky k představení - AKTUÁLNÍ INFORMACE

Tweetněte nás!

Vážení diváci,

od sezóny 2016 jsme pro Vás na Otáčivém hledišti připravili technologickou novinku, která Vám umožní sledovat text na Vašich chytrých telefonech a tabletech ve Vámi zvoleném jazyce. Tuto možnost získáte díky mobilní aplikaci OVERTEKST vyvinuté k tomuto účelu společností MANX Technologies.

Titulky v češtině, angličtině i němčině jsou připraveny na všechna hudební a činoherní představení (jsou vhodné i pro sluchově postižené).

Abychom ještě více zvýšili Váš komfort při sledování titulků, provedli jsme v tomto týdnu ve zmíněné aplikaci ještě několik vylepšení. Prosíme Vás proto, abyste si před návštěvou Otáčivého hlediště v Českém Krumlově stáhli aktualizovanou verzi, nebo aktualizovali již staženou aplikaci, která má číslo 1.1.1. 

Více informací na https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.manx.overtekst.client

Pokud nevlastníte zařízení s OS Android, je možno si před představením tablet zapůjčit na místě.

Jak na to?

- K instalaci aplikace, která Vám sledování titulků umožní, budete potřebovat svůj chytrý telefon či tablet s OS Android 4.2 a vyšší (pokud aplikaci v nabídce nevidíte, není podporována Vaším zařízením).

- Pro čtení titulků je nutné mít nainstalovanou aplikaci Overtekst. Ta je k dispozici ke stažení zdarma na Google play (první aplikace po zobrazení). Pozor – aplikace bude plně funkční vždy až v místě konání krátce před představením (po aktivaci obsluhou).

- Na Otáčivém hledišti není k dispozici veřejná wi-fi, proto je nutné zajistit si stažení aplikace předem.

- Na Otáčivém hledišti není možnost napájení mobilního telefonu, doporučujeme tedy plně nabitou baterii (spotřeba energie je cca 40 % kapacity nabité baterie).

- K dispozici jsou titulky v českém, anglickém a německém jazyce.

- Využití aplikace Overtekst pro čtení titulků je podmíněno přepnutím mobilního telefonu do tichého režimu.

- Aplikace nevyžaduje pro příjem titulků v daném místě datové připojení ani roaming.

- Otáčivé hlediště v sezóně 2017 nabízí možnost zapůjčení tabletů s titulkovací aplikací Overtekst. Vratná záloha činí 500 Kč nebo 20 EUR.

Na unikátním titulkovacím software pro mobilní zařízení spolupracuje Jihočeské divadlo s firmou MANX Technologies. Tento software by měl divákům na Otáčivém hledišti, ale také v prostorách Jihočeského divadla a DK Metropol umožnit sledování produkcí v několika jazykových mutacích. Dle průběžných výsledků jeho používání při představeních a na základě Vašich připomínek se bude tato aplikace dál dopracovávat a vylepšovat.

Aplikace Overtekst je vyvinuta tak, aby zobrazovala text na černém pozadí, snížila kontrast displeje na ideální úroveň a minimalizovala případné obtěžování okolních diváků.

Aplikace Overtekst neovlivní funkčnost Vašeho zařízení, nemůže jej poškodit a neobsahuje žádný škodlivý software.

Vaše případné připomínky k fungování aplikace sdělte, prosím, ihned po představení našim uvaděčům.

Věříme, že nová aplikace Overtekst přispěje k umocnění Vašeho zážitku z večera na Otáčivém hledišti.

Reakce od diváka M. Pecha: Využito na včerejších Příhodách lišky Bystroušky. Overtekst je pecka.


© 2002 - 2018 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů