Ženy Jindřicha VIII. slaví

Tweetněte nás!
Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) / Taťána Kupcová, Lenka Šestáková, Petr Rychlý / foto Petr Neubert

V pátek 8. 7. 2016 odehraje soubor činohry Jihočeského divadla před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově neuvěřitelnou 100. reprízu komedie Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em). Komedii o záletném králi, jeho šesti ženách, zrádném rádci a královu dvojníkovi pro českokrumlovskou točnu napsali Martin Glaser a Olga Šubrtová. Premiéru měla 11. 6. 2004 a patří k divácky nejoblíbenějším inscenacím na Otáčivém hledišti.

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) / Tomáš Drápela, Věra Hlaváčková, Petr Rychlý / foto Petr Neubert

Výpravná, kostýmní podívaná kořeněná řadou vybroušených komediálních výstupů letos doznala změn v obsazení - především dvojroli Jindřicha VIII. a hostinského Jindry po Oldřichu Víznerovi převzal Petr Rychlý, kardinála Wolseyho hraje Jiří Untermüller (dříve Martin Hruška), Ondřeje Veselého v roli Jiřího Boleyna nahradil Tomáš Havlínek, jako dvojník před diváky předstupuje Jan Mrkvička (namísto Zdeňka Duška) a role Dívky se po Věře Hollé ujala Teresa Branna.

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) / Dana Verzichová, Petr Rychlý / foto Petr Neubert

Autorský tandem Glaser – Šubrtová je podepsán i pod dalšími diváckými hity – pro Otáčivé hlediště kromě Žen Jindřicha VIII. napsali také komedie Dekameron, Tři mušketýři a Robin Hood.

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) / Petr Rychlý, Pavel Oubram / foto Petr Neubert

Jen v letošním roce uvádíme 14 repríz (jedno představení jsme bohužel museli kvůli dešti zrušit) inscenace Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), na které se prodalo 9 017 vstupenek. Celkový počet diváků, kteří inscenaci od jejího prvního uvedení shlédli, se tak blíží k číslu 65 000! Přestože jsou vstupenky na zbývající letošní představení již vyprodány, počítáme s uvedením tohoto úspěšného titulu i v dalších sezónách.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů