Před Otáčivé hlediště se vrací Labutí jezero

Tweetněte nás!
Labutí jezero / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Cristina Porres Mormeneo, István Varga / foto Michal Siroň

Ve středu 27. července se na čtyři večery před otáčivé hlediště v Českém Krumlově po roce vrací balet Labutí jezero. Pod novým zpracováním jednoho z nejkrásnějších baletních příběhů na hudbu P. I. Čajkovského je jako choreograf, režisér a autor libreta podepsán Attila Egerházi. V jeho pojetí je Labutí jezero příběhem zraněné mužské duše.

Labutí jezero / Otáčivé hlediště Český Krumlov / István Varga / foto Michal Siroň

„Příběh i hudba Labutího jezera jsou pro mě plné symbolů. V mé verzi Siegfried není rozmazlený princ, ale člověk, který byl traumatizován v dětství svou despotickou matkou. Tato vazba poznamenala jeho vztah k němu samému i k ženám. Drama traumatizovaného muže, který nedokáže přijmout sama sebe takového, jaký je. To je důvodem, proč nemůže mít rád sám sebe, ani druhé. Věc, po které touží nejvíce, je milovat a být milován. Drama mého Labutího jezera je cele založeno na hře představivosti. Siegfried je rozdvojená osobnost, která si vytvořila imaginární přízraky a démony – Odettu a Rothbart. Odetta je vysněná idylická postava, po které Siegfried touží. Rothbart je autoritativní osobnost trýznící jeho psýchu. Siegfried se pokouší zničit Rothbart a zoufale se upíná na Odettu. Až nyní si uvědomuje, že nejsou skutečné, ale jsou pouhým přeludem. Na konci pochopí, že nemůže utéct sám před sebou a svými vnitřními démony, ale že se stále znovu a znovu musí pokoušet je porazit. Člověk se musí nejprve učit milovat a vážit si sám sebe i ostatních, jen tak může být ostatními milován…,“ vysvětluje své pojetí Attila Egerházi.

Labutí jezero / Otáčivé hlediště Český Krumlov / foto Michal Siroň

V roli Siegfrieda se prostřídají István Varga a Zdeněk Mládek, Odettu tančí Cristina Porres Mormeneo v alternaci s Barborou Coufalovou a jako Rothbart se divákům představí Julie De Meulemeester

Vstupenky si můžete rezervovat ZDE.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů