Pes baskervillský znovu na krumlovských blatech

Tweetněte nás!

Pes baskervillský, detektivní komedie autorů Petra Zelenky a Olgy Šubrtové na motivy nejslavnějšího příběhu Sherlocka Holmese z románů a povídek A. C. Doylea, se po roce vrací před Otáčivé hlediště Český Krumlov. V hlavní roli se opět představí Karel Roden (v alternaci s Jiřím Suchým z Tábora). Odehraje se 19 představení od 16. srpna do 4. září 2016.

Autoři této divadelní adaptace Petr Zelenka a Olga Šubrtová se nechali inspirovat nejslavnějším případem nejslavnějšího románového detektiva Sherlocka Holmese. Inscenace je napsaná přímo pro krumlovské plenérové divadlo a její režisér Petr Zelenka a dramaturgyně Olga Šubrtová na ní autorsky pracovali více než jeden rok. Výsledná adaptace je sedmou verzí prvního společného díla. Pro režiséra Zelenku je práce na této komedii první zkušeností na českokrumlovské točně.

Hlavní roli Sherlocka Holmese režisér svěřil Karlu Rodenovi, který si tak v Jihočeském divadle zahraje poprvé, alternovat ho bude Jiří Suchý z Tábora. Do role doktora Johna Watsona byl obsazen Viktor Limr, kterého mohli diváci na Otáčivém hledišti vidět už loni jako Rocheforta ve Třech mušketýrech (v JD pak v inscenaci Blackout nebo Shakespeare v Hollywoodu).

Pes baskervillský (anglicky The Hound of the Baskervilles) je román z cyklu románů a povídek o slavném detektivovi Sherlocku Holmesovi. Tento román vyšel na pokračování v magazínu Strand, který se proslavil právě vydáváním povídek a románů o detektivovi z Baker Street 221B, v letech 1901 – 1902 a přitom to byl první román po delší pauze, kdy spisovatel oznámil, že Holmesovy příběhy již psát nebude, neboť ho vyčerpávaly a odváděly od pro něj skutečně podstatné tvorby. Přesto je považován za jeden z nejlepších Holmesových příběhů. Pes baskervillský obsadil v anketě 100 nejdůležitějších knih 20. století podle francouzského deníku Le Monde 44. místo.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů