Workshop NEUTRÁLNÍ MASKA s Veronikou Poldauf Riedlbauchovou

Tweetněte nás!

ATELIÉR 3D Jihočeského divadla zve na další díl z cyklu víkendových workshopů Živě a zevnitř: NEUTRÁLNÍ MASKA s Veronikou Poldauf Riedlbauchovou.

Dovedete si představit, jak se změní váš pohyb, když si na tvář nasadíte masku bez výrazu a ztratíte možnost dorozumívat se mimikou? Myslíte, že nijak? Přijďte si to vyzkoušet v sobotu 22. 10. 2016 ve 14 hodin na jeviště Jihočeského divadla!


Nahlédnete do principů specifické metody herecké práce a jevištního pohybu v jedinečném workshopu s choreografkou a režisérkou Veronikou Poldauf Riedlbauchovou, zakladatelkou a dramaturgyní Ateliéru 3D, pedagožkou, která studovala práci s maskou na Institut del Teatre v Barceloně.


„Jakmile vezmete herci obličej, dostaví se elektrizující účinek: herec náhle objeví, že ona věc, se kterou člověk žije a o níž ví, že neustále něco vysílá, najednou neexistuje. Je to ten nejpozoruhodnější zážitek osvobození.“ (Peter Brook) Maska se stává očima, naše tělo tváří. Zdánlivě neměnná maska odráží citové stavy herce, znamená objevení vlastního těla skrze imaginaci. V masce totiž využíváte tělo jinak, byť byste prováděli stejné pohyby a gesta. V masce jste to vy a přece ne! Pohybový workshop vychází z metody Jacquese Lecoqa, která se ve světě vyučuje na specializovaných školách.

Vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro mladé i starší, pro amatéry i profesionály! 
Kapacita: 12 osob / Cena: 390 Kč / Platba na pokladně JD / Dress code: volný oděv na cvičení / Více Info: atelier@jihoceskedivadlo.cz nebo na 603181612


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů