Trojč(t)ení 2016

Tweetněte nás!

Premiérový večer druhého ročníku projektu Trojč(t)ení uvede Malé divadlo 3. listopadu v 18:30. Po úspěšném prvním ročníku projektu Trojč(t)ení, který Malé divadlo, ve spolupráci s Divadlem rozmanitostí v Mostě a pražským Divadlem Letí, uvedlo v loňském roce chystáme jeho ročník druhý - Trojč(t)ení 2016. Celý projekt vznikl s cílem začít českému publiku pravidelně představovat zajímavé zahraniční dramatické texty pro děti. 

Ke spolupráci na letošním ročníku přizvalo Malé divadlo plzeňské Divadlo Alfa a brněnský Buranteatr.

Prostřednictvím scénických skic budou divákům představeny čtyři současné texty, a to dva britské (David Greig: Kostlivec v předsíni a David Wood: O perníčkovi) a dva německé (Jörg Isermeyer: Šmik a Šmaková aneb honba za láskou a Katja Hensel: Panna nebo orel). Jeden ze zmíněných textů je určen předškolním divákům, jeden prvnímu stupni základní školy a dva texty, jejichž realizaci má na starosti právě Malé divadlo, jsou určeny teenagerskému publiku. 

Právě o toto mladé publikum se vedení Malého divadla dlouhodobě zajímá. "My v našem Malém divadle se teenagerům programově věnujeme a jsme součástí velkého projektu deseti evropských divadel Platform Shift+, kde si již druhým rokem vyměňujeme zkušenosti s prací s tímto publikem”, uvedl umělecký šéf Malého divadla, Petr Hašek.“Tvorba pro mladé publikum nesmí podceňovat, poučovat, zjednodušovat, tabuizovat, brát se příliš vážně a musí být nekompromisní", dodává Hašek. 

Večery Trojč(t)ení proběhnou v listopadu 2016, a to postupně ve všech třech divadlech, které se na nich podílejí a také v pražské Vile Štvanice v rámci festivalu divadla pro děti a mládež Vilomeniny. Na všechny večery srdečně zveme pedagogy, lektory, rodiče, divadelní tvůrce a všechny zájemce o tvorbu pro děti a mládež. 

Druhý ročník Trojč(t)ení vzniká v koprodukci s agenturou DILIA a spolupracuje s překladateli, kteří se účastní Překladatelské dílny DILIA 2016. Agentura DILIA pořádá překladatelskou dílnu již podvanácté. Je určena začínajícím překladatelům, ať už z řad studentů filologických oborů, či naopak studentů divadelních škol a dalších, kteří mají dostatečné jazykové vybavení a zájem o divadelní texty. V letošním roce je dílna zaměřena na současnou dramatickou tvorbu pro mládež anglicko a německo jazyčné oblasti.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů