Přijďte do Malého divadla cestovat s Kazisvětem

Tweetněte nás!

Druhou premiérou letošní sezóny v Malém divadle, která bude uvedena v sobotu 26. 11. 2016, je autorský divadelní cestopis s názvem Kazisvět. Poprvé s Jihočeským divadlem spolupracuje mladý tvůrčí tandem Jan Holec – režisér a David Košťák – dramaturg.

Hlavní postava inscenace se jmenuje Kazisvět. Je to rozený nešika, který na sebe dobrovolně vezme roli člověka, co všechno pokazí. Bere to jako svůj úděl, nesnaží se s tím nijak bojovat, ale naopak ve své roli hledá smysl. Ale rozhodně nic nezkazí záměrně a všechno dělá s dobrým úmyslem. A kam bude cestovat? Jeho cesta povede do legendární Kazizemě, o níž si Kazisvět myslí, že je jeho jediným možným domovem. Cestou se podíváme na všechny kontinenty. Bude to dobrodružná výprava za poznáním, kým člověk opravdu je a že si může sám vybrat, kým bude a kde bude žít.

Inscenace je určena dětem od 8 let, ale pobaví celou rodinu. Pro režiséra Jana Holce a dramaturga Davida Košťáka je to první spolupráce se souborem Malého divadla. Autorsky se se svými nápady zapojili i herci, inscenace tedy bude spoluautorská. V divadelním cestopisu, pro který scénografka Pavla Kamanová navrhla úžasně hravou scénu, v níž ožívá celý svět, se představí tři noví členové souboru Malého divadla – František Hnilička, Terezie Jelínková a Aleš Surma a doplní je Dana Chroustová, Lucie Škodová a Vjačeslav Zubkov.

Termíny představení: 26. 11. (premiéra) / 28. 12. / 7. 1., rezervace ZDE.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů