Saturnin už posté!

Tweetněte nás!

V roce 2015 jsme oslavili 10 let od premiéry oblíbené komedie SATURNIN. Letos, v sobotu 6. 12. 2016, uvedeme už STOU reprízu! Na tento slavnostní večer jsou pro všechny už tradičně připraveny koblihy a také i slavnostní přípitek.

Saturnin měl premiéru 8. 4. 2005 a do dnešního dne ho vidělo více než 25 tis. diváků. 

V hlavních rolích excelují už od premiéry Roman Nevěčný jako sluha Saturnin, Daniela Bambasová jako teta Kateřina, Teresa Branna (slečna Barbora), Jan Dvořák (doktor Vlach), Václav Vodička (multirole od Srnky po Zdravotní sestřičku) a Jakub Doubrava (Milouš). Od premiéry se herecké obsazení mírně změnilo, roli doktora Slabihoudka převzal Pavel Oubram po Zdeňkovi Klusákovi a Michalu Daleckém, dědečka hraje po Zdeňku Jarolímkovi Petr Červinka.

Podle teorie jednoho z hrdinů této komedie doktora Vlacha existují tři druhy lidí. Představte si noblesní poloprázdnou kavárnu, ve které sedíte a před sebou máte mísu koblih. Patříte – li ke skupině první, zíráte netečně na koblížky a posléze odkráčíte. Patříte – li ke skupině druhé, honí se vám hlavou vzrušující představa toho, co by se dělo, kdybyste těmito koblihy začal bez varování bombardovat ostatní hosty. Jen výjimečný lidský exemplář se může pyšnit příslušenstvím ke třetí skupině lidí – k těm, kteří svou představu s rozkoší realizují. S takovým člověkem zažijete dobrodružství o kterých se Vám ani nesnilo. A právě takovým originálním mužem je hlavní hrdina – sluha Saturnin, který s neodolatelným šarmem zasahuje nejen do života svého mladého pána a jeho vytoužené slečny Barbory, ale inspiruje k báječným ztřeštěnostem i svérázného dědečka. A dokonce se neohroženě postaví i všemi příslovími vyzbrojené tetě Kateřině.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů