Derniéra tragikomedie Petra Zelenky JOB INTERVIEWS

Tweetněte nás!

Režisér, scénárista a dramatik Petr Zelenka napsal hru přímo pro soubor činohry Jihočeského divadla. Světová premiéra hry Jobs Interview byla 8. května 2014 a Zelenka ji sám režíroval.

Věra Hlaváčková byla za hlavní roli jednou z nominovaných na celostátní Cenu Thálie za rok 2014. Petr Zelenka psal Věře roli přímo na tělo, její postava je dvě a půl hodiny na jevišti.

Divačka, paní Renata J., napsala: "Nejlepší hra jakou jsme v poslední době a možná opravdu vůbec kdy v JD shlédli! Výkon paní Hlaváčkové je naprosto dechberoucí. Hra je velmi obohacující. Originální hudební doprovod výborně dotváří atmosféru. Hru doporučuji všem, my bychom šli hned znovu."

Poslední možnost vidět JOB INTERVIEWS budete mít v úterý 13. 12. 2016 od 19.00 v Jihočeském divadle. Vstupenky jsou k zakoupení v pokladně JD, online rezervace ZDE.

Hlavní hrdinka Věra je majitelka castingové agentury. Obsazuje bezejmenné herce a herečky a zastupuje i pár těch skutečně slavných. Pár lidem se klaní, ale většinou jich pohrdá. Její cynismus je pověstný, ale ona má své kouzlo. Zdá se, že ve svých padesáti letech má před sebou závratnou kariéru. Místo toho sledujeme její velkolepý pád. Žena-workoholik, které se nejprve rozpadnou vztahy v rodině, aby následně přišla i o svoji práci. Sonda do hlubin zábavního průmyslu a cynické doby, která pokrytecky hlásá, že cynismus již není v módě. Přichází čas, kdy se každý ke každému bude chovat hezky. Kdo tomu uvěří, dopadne opravdu špatně.

Petr Zelenka je úspěšný filmový režisér a scénárista (Knoflíkáři, Samotáři, Rok ďábla, Karamazovi) i divadelní režisér a dramatik (Příběhy obyčejného šílenství, Očištění, Ohrožené druhy, Dabing street).


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů