Workshopy pro veřejnost v lednu a únoru

Tweetněte nás!
Janek Lesák

Ateliér 3D vás zve na cyklus víkendových workshopů pro veřejnost ŽIVĚ A ZEVNITŘ:

Jitka Nejedlá

Janek Lesák: JAK NAPSAT PŘÍBĚH ZA MĚSÍC / kurz tvůrčího psaní

Měli jste někdy sen napsat knížku, filmový nebo divadelní scénář, komiks... prostě příběh? Co takhle nezůstat u snu a vrhnout se na to? V průběhu jednoho měsíce vám poskytneme scenáristické vedení, na jehož konci budete mít hotovou svou prvotinu. Sami si zvolíte, zda chcete pracovat na kratší knize, povídce, scénáři, dramatu či jiné formě, krok po kroku si projdete celým procesem tvorby od prvního nápadu až po vydání prvního výtisku. Ten pak můžete někomu darovat, nebo mu nechat čestné místo ve své knihovničce. Kurz bude ukončen autorským čtením z vaší tvorby. Myslíte si, že na to nemáte? Vsadíme se?
Janek Lesák je divadelní režisér, dramaturg a scénárista. Vystudoval divadelní režii na DAMU. Věnuje se autorskému divadlu. Založil Uměleckou skupinu UMSKUP, hudební skupinu Minikapela, divadelní festival Horká jehla, divadelní festival divadel s herci s mentálním postižením Menteatrál. Je kmenovým režisérem Malého divadla v Českých Budějovicích.

5 setkání vždy v pondělí od 19 do 21 hod v prostoru historické budovy JD /
23., 30. ledna a 6., 13., 27. února 2017/ Kapacita: 6 osob / Cena: 2000 Kč /
Platba na pokladně JD / Uzávěrka přihlášek: 18. 1. 2017

Petr Hašek

Jitka Nejedlá:  DIVADLO DO KRABICE / scénografický miniateliér
22. 1. 2016 / 14.00 - 18.00 / v Ateliéru vedle divadelní kavárny (pozor změna, původní termín byl 14. 1.)

Ateliér věnovaný práci divadelního scénografa a specifickým scénografickým technikám. Dozvíte se o základech scénografie a určení divadelního prostoru. zjistíte, jakým způsobem musí výtvarník nad svou prací přemýšlet, jaká jsou divadelní omezení, ale zároveň i kam až může sahat imaginace při jeho animování a obsazování. Zkusíte si prostor ovládnout určený prostor, který bude vymezen obyčejnou krabicí od banánu. Výstupem bude vaše vlastní scénografická instalace.Inspirací pro tento ateliér bylo představení Láska ke třem pomerančům souboru Geisslers Hofcomoedianten, jehož scéna je koncipována právě  z krabic od banánů. Jednodenní dílna je určena pro všechny, kteří se chtějí seznámit s prací scénografa.
Lektorka: Jitka Nejedlá, výtvarnice a scénografka, která spolupracuje s Malým divadlem / Kapacita: 12 osob / Cena: 390 Kč / Koná se v prostoru JD / Uzávěrka přihlášek: 9. 1. 2017

Petr Hašek: HERECKÁ DÍLNA PRO NEHERCE
12. 2. 2017 / 14.00 - 18.00 na Půdě

Zajímalo by vás, na jakých divadelních principech je založena herecká tvorba? Pro herce je důležitá nejen práce s hlasem a tělem, ale také schopnost naslouchat partnerovi, pracovat ve skupině, vnímat prostor, umět vyvolat akci i vstřebat reakci a zejména chuť si hrát. Režisér a umělecký šéf Malého divadla Petr Hašek vás seznámí se zákonitostmi, které musí každý herec ovládat. Workshop bude probíhat formou společných cvičení, na kterých si účastnící na vlastní kůži vyzkouší, co všechno herci na jevišti musí "brát do hry".
Lektor: Petr Hašek, režisér, umělecký šéf Malého divadla / Kapacita: 12 osob / Cena: 390 Kč / Koná se v prostoru JD / Určeno široké veřejnosti / Uzávěrka přihlášek: 9. 2. 2017


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů