CD s nahrávkou muzikálu KRONIKÁŘI je na světě

Tweetněte nás!

V historii Jihočeského divadla byly několikrát uvedeny tzv. vícesouborové inscenace. Na tuto tradici jsme navázali muzikálem KRONIKÁŘI. V mnoha ohledech byl však tento počin jedinečný. Poprvé v historii Jihočeského divadla byl napsán zcela nový, autorský muzikál a poprvé na něm spolupracovaly všechny čtyři soubory najednou včetně Malého divadla. Režie se ujal zkušený režisér Petr Hašek. Tak představoval nový projekt na jaře 2017 ředitel divadla Lukáš Průdek.

Na přelomu října a listopadu 2017 roku vstoupil muzikál Kronikáři z  dílny skladatele Davida Hlaváče a autorky textů Heleny Kebrtové do své další etapy. Velký zájem publika přivedl autory a tvůrce inscenace do nahrávacího studia Českého rozhlasu v Českých Budějovicích a dal vzniknout nahrávce tohoto mimořádného projektu.

18 skladeb na CD dovolí posluchačům „proletět dějinami“ tak, jak je pro vás zaznamenali KRONIKÁŘI.

Na nahrávce se představí sólisté opery, herci Malého divadla a sbor a orchestr opery Jihočeského divadla pod vedením dirigenta Pavla Trojana. Hudební režie nahrávky se ujal sám autor hudby David Hlaváč. Zvuková režie nahrávky byla svěřena Michalu Pekárkovi, který ve svém oboru patří k absolutní špičce. S jeho jménem se pojí např. dlouholetá spolupráce s dvojicí Hapka - Horáček.

CD s nahrávkou muzikálu Kronikáři s podtitulem Stručné dějiny světa v muzikálu budete moci zakoupit při návštěvě jakéhokoliv představení v Jihočeském divadle a od ledna i v distribuční síti vydavatelství Supraphon. 

Průběh samotného nahrávání zachytil na fotkách Petr Zikmund.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů