Taneční Vánoce v Jihočeském divadle

Tweetněte nás!

Vánoce už se blíží, přípravy vrcholí, ale co kdybyste se na chvilku zastavili, udělali si čas pro sebe a nechali se unášet nádhernou hudbou, špičkovými tanečními výkony a poezií beze slov?

Máme pro vás prosincovou baletní nálož, která stojí za to!

V předvečer druhé adventní neděle (v sobotu 9. 12.) a ve čtvrtek 28. 12. hrajeme dvě poslední představení baletu SHAKESPEARE & STRAVINSKIJ, který tvoří dvě choreografie. První polovinou večera je taneční „komedie“ choreografa Mageda Mohameda A on ji miluje… na motivy z děl Williama Shakespeara. Na klavír tanečníky čtyřručně živě doprovází duo klavíristů slavnými Uherskými tanci J. Brahmse. Večer zakončí Svěcení jara, balet na hudbu I. Stravinského s použitím techniky tance na špičkách v choreografii Paula Juliuse.

Poslední vstupenky lze rezervovat ZDE.

Další taneční lahůdkou bude v sobotu 16. 12. mimořádný večer BALET EXTRA #1 v Jihočeském divadle se speciálním hostem Stadttheater Giessen.

„Balet extra“ je baletní večer složený ze dvou částí. V první z nich se umělecký šéf souboru Lukáš Slavický rozhodl dát opět příležitost mladým talentům našeho souboru. Tanečníci se představí v roli choreografů. Vedle těchto zkušených, jako Julie De Meulemeester a Zdeněk Mládek, vytvoří vlastní choreografie i tanečníci, kteří přišli do souboru v letošní sezóně. Kromě jejich choreografií se diváci mohou těšit také na ukázky z „klasiky“. Druhá část večera patří hostům. Baletní soubor z německého Stadttheater Giessen pod vedením uměleckého šéfa Tareka Assama uvede choreografii s názvem Small memories.

Rezervace vstupenek ZDE.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů